Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:508736
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 31.05.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Skatboarda vēsture

Skeitbords radās pagājušā gadsimta 50. gados, kad visā pasaulē ļoti populārs bija kļuvis tā vecākais brālis sērfings. Daži uzņēmīgi jaunieši nolēma sērfingu piemērot arī cietai virsmai, jo ne jau visur bija pieejamas ūdens tilpnes. Pirmais skeitborda dēlis tika pārdots 1959. g. Uz brīdi skeitbords kļuva ļoti populārs , taču jau 1964. gadā vairāki eksperti atzina skeitošanu par veselībai un pat dzīvībai bīstamu nodarbi, tādēļ satraukušies vecāki saviem bērniem dēļus vairs nepirka. Strauja skeitborda attīstība atsākās 70. gadu vidū, šis sporta veids kļuva arvien populārāks visu sociālo slāņu jauniešu vidū, un tad arī tika izveidoti daudzi skeitbords parki. Pirmās pasaules mēroga sacensības skeitbordā notika 1996. gadā Rodailendā. Skeitbords, ja mēģina taisīt trikus, ir diezgan sarežģīts sporta veids. Iesācējiem šķiet ļoti problemātiski vispār noturēties kājās uz skeita, bet vēlāk - nevar iedomāties, ka agrāk ar ģīmi pa asfaltu vien vārtījās! Sākot taisīt trikus, pirmkārt, būtu jāmācās vienkārši skeitot, uzsitot pa dēļa vienu galu, to noķert rokās, vai arī mācīties uzlēkt uz apmales vai uztaisīt 360 "grādus". Parasti skeiteri dodas skeitot pa bariņam, jo tad iespējams sacensties dažādu triku izpildīšanā un ir vieglāk iemācīties kaut ko jaunu.

Pirmie soļi Latvijā



Pagājušā gadsimta 80. gads, Grīziņkalns, Arguts Skudrēns izmēģina pirmo Latvijā izgatavoto skeitbordu. Pirmie braucieni sanāk JOCĪGI, to starpā smadzeņu satricinājums. Bet Igaunijā masveidā jau sāk ražot skrituļdēļus- RULA. Igauņu dēļu nokļūšana līdz Rīgai mudina Gigu (jeb vairāk pazīstamu kā Gintu Gailīti) Biķernieku auto moto trasē veidot pirmo skeit klubiņu. 1981. gads Urrā! Latvijas skeit vēsture ir atklāta un drīz vien Rīga vairs nav vienīgā vieta kur skeito. Arī Liepāja, Priekuļi, Grobiņa, Limbaži pievienojas!
Kas tad ir skeitbords? Dēlis ar riteņiem apakšā. Neviens gals nav uzliekts, dzelži uz pusi šaurāki, un RITEŅI DIVTIK LIELI nekā šodien. To izmanto galvenokārt braukšanai no kalna, vai braucot pa līdzenu vietu. Slaloms, jeb braukšana starp ķegļiem, kļūst par primāro skeiteru nodarbošanos. Mačos uzvar tas, kurš ātrāk izbrauc distanci un procesā nogāž mazāk ķegļus. 1983. gadā notiek pirmās sacīkstes. 24 dalībnieki sacenšas slalomā. Brauc arī meitenes. Vēlāk, par pasaules mēroga slalomistiem kļūst Gints Zommers, Sausiņš, un Giga.
1984. gada Latvijā sāk masveidā ražot skrituļdēļus- RIPO. RIPO popularizē skeitbordu plašākām Latvijas jauniešu lokam. Ripo mačos piedalās 86 dalībnieki un sacensībās notiek jau trīs disciplīnās, slaloms, augstlēkšana un FRĪSTAILS.
Augstlēkšana? Ar oliju? Nē, oliju vel neviens nemāk. Augstlēkšanā izmanto garu dēli un skeiters lec pāri latiņai, dēlis ripo zem latiņas, skeiters piezemējas uz dēļa. Bum! Lēciens ieskaitīts. Latvijas braucēji vairākkārt iegūst Pasaules čempionātu pirmās vietas, atkārtojot pasaules rekordu 1 metrs un 50 cm. Tas nav maz. Pamēģiniet kādu dienu J. Labākie ir Edžus Konošonoks un Jānis Gailis. Jānis Gailis tiek iekļauts GINESA rekordu grāmatā!

Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −2,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1172280
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties