Skābjizturīgie cementi ir spēcīgi pret stiprām skābēm, bet vāji pretojās vāju skābju graujošajam spēkam. Tādēļ, līdzīgu parādību novēršanai, speciālisti iesaka skābjizturīgā cementa ražošanā lietot šķidro stiklu ar moduli, kas nav mazāks par trim vienībām (2,7 – 3,1) un pievienot cementa masā arī nātrija silikofluorīdu.
Pie tam, skābju izturīgi cementi vispār nav ūdensizturīgi un sabruk no jebkādas ūdens ietekmes uz tiem. Tomēr pastāv arī gan skābju, gan ūdensizturīgie cementi, kurus iegūst pievienojot skābjizturīgajiem cementiem lineļļu vai nelielu daudzumu (ne vairāk par 2%) jebkāda hidrofobizēta materiāla. Tādi cementi ir spējīgi pretoties daudzu minerālskābju un orkanisko skābju darbībai, nezaudē savu stiprību ūdenī un nesabruk kodīgos sārmos.
Vēl viens nozīmīgs elements- skābjizturīgā cementa ekoloģiskums. Lieta ir tāda, ka nātrija silikofluorīds ir ļoti toksisks. Tādēļ, saskaņa ar valsts standartu reglamentu, skābjizturīgos cementus ir aizliegts lietot dzīvojamo un pārtikas rūpniecības ēku celtniecībā.
…