CO2(oglekļa dioksīds) To rada fosilo kurināmo dedzināšana (akmeņogles, naftu, dabasgāzi). Te ietilpst arī transporta degvielas (benzīns, dīzeļdegviela, aviācijas degviela utt.), ko iegūst no izrakteņu kurināmā (CO2) ir tā ir apjomā lielākā siltumnīcefekta gāze, kas veido apmēram 80 % no visas ES siltumnīcefekta gāzu izmetes. Jo vairāk CO2, jo siltāks ir klimats.
2.VIETA
CH4(metāns) Pie metāna avotiem pieskaitāma izrakteņu kurināmā dedzināšana, lopu audzēšana (liellopi un aitas ēd augus, kas to kuņģī fermentējas, līdz ar to tie izdala metānu), rīsu audzēšana (rīsu audzēšana appludinātā zemē izraisa organisko vielu anaerobo – bezskābekļa – sadalīšanos augsnē un metāna izmeti) un atkritumu apsaimniekošana (arī organisko vielu sadalīšanās dēļ).Metāns tā pat kā CO2 rada slāni, kas aiztur siltuma atpakalatstarosanos.
3.VIETA
N2O, kura izmetes avoti ir mēslošanas līdzekļi, izrakteņu kurināmā dedzināšana un rūpnieciskie procesi, kuros izmanto slāpekli.
Bez tam ir arī spēcīgās fluorētās siltumnīcefekta gāzes, kuras nav atrodamas dabā kā pirmās trīs gāzes, bet kuras cilvēks ir izveidojis rūpnieciskām vajadzībām.
HFC(fluorogļūdeņraži), ko izmanto dzesināšanā un saldēšanā, ieskaitot gaisa kondicionēšanu,
SF6(sēraheksafluorīds), ko izmanto, piemēram, elektroniskajā rūpniecībā.
PFC perfluorogļūdeņraži, kuri tiek izmesti alumīnija ražošanas laikā un tiek izmantoti elektroniskajā rūpniecībā.
…