„Cilvēki allaž radījuši mītus un, stāstot stāstus, mēģinājuši izprast sevi un pasauli. Mītu vēsture ir arī cilvēces vēsture”. Tā savu grāmatu iesāk Kārena Armstronga, ar kuras palīdzību rakstniece mēģina paskaidrot kas ir mīti, mitoloģija un palīdz izprast pagātni, domājot par nākotni.
Lai varētu atrast atbildi uz uzdoto jautājumu – vai mīts ir realitātes pretstats? – vajadzētu vispirms atbildes atrast uz jautājumiem – Kas ir mīts? Kas ir realitāte? Un kas ir pretstats?
Varbūt sākumā par mītiem. Mīts – tulkojumā no grieķu valodas nozīmē „nostāsts”. Daudziem vārds „mīts” asociējas ar teikām, leģendām un pasakām.
Un kas ir realitāte? Realitāte – lietu esamība pretēji to neesamībai, kā arī citām esamības formām. Filozofijas vēsturē realitāte sevišķi skaidri atšķiras no īstenības. Realitāti pa lielākai daļai izprata kā kaut kā būtiska esamību zināmā lietā, kā pašas šās lietas esamību, bet īstenību izprata kā visa būtiskā un nebūtiskā esamību zināmā lietā.[Filozofijas vārdnīca, 1974.g., 406.lpp.].…