Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
0,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:651493
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 04.07.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Etrusku kultūras ietekmes. Orientācija uz pēcnāves dzīvi, reālistiskais portrets (no laru maskām), priekšstats par cilvēciskās un dievišķās pasaules līdzāspastāvēšanu, dievu gribas izzināšana ar zīlēšanu, bukero stila keramika, pilsētbūvniecības principi, prasme būvēt ceļus, ierīkot kanalizāciju un ūdensapgādes sistēmu.
Sengrieķu ietekmes. Dievu panteona pārņemšana, literāro tradīciju ietekme, grieķu autoru darbu tulkojumi un lokalizējumi latīņu valodā, filozofiskās domas pēctecība (neoplatonisms, stoicisms), grieķi kā skolotāji romiešu aristokrātu bērniem, kultūras un mākslas priekšmetu izvešana.

Romas mitoloģija

Politeisms, attieksmju lietišķums dievu un cilvēku starpā (“du ut des”). Antropomorfiskā rakstura trūkums, romiešu dievi netiek iztēloti cilvēkveidīgi (salīdzinājumā ar Grieķiju). Tāpēc romieši negatavo savu dievu skulptūras. Dievu gribas izzināšana ar zīlēšanas paņēmienu. Laru un penātu kults. Romiešu dievu panteona atvērtība svešām ietekmēm. Imperatoru dievišķošanas tradīcija.
Nozīmīgākie dievi (iekavās atbilstošais grieķu dievs): Jupiters (Zevs), Vulkāns (Hēfests), Cerēra (Demētra), Marss (Arejs), Viktorija (Nīke), Diāna (Artemīda), Bakhs (Dionīss), Venēra (Afrodīte).
Filozofijas rašanās iemesls – mēģinājums meklēt atbildes uz jautājumu, kā saglabāt savu iekšējo brīvību un neatkarību apstākļos, kad valstī valda despotisms, cietsirdība un patvaļa, ignorējot visas cilvēka dabiskās tiesības.
Stoicisms (aizsākumi Grieķijā). Nozīmīgākie filozofi: brīvlaistais vergs Epikēts, filozofs – rakstnieks – Seneka, imperators Marks Aurēlijs, Stoicisma būtība (sk.pie Grieķijas).
Neoplatonisms. Izaudzis no Platona uzskatiem par absolūto ideju pasaules pastāvēšanu.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties