Lai sazinātos ar saviem senčiem aborigēni arī dejo. Aborigēnu deja piedzīvo uzplaukumu, un jaunizveidoti kolektīvi izpilda gan tradicionālās, gan jaunās dejas.
Mūzika ir neatņemama daļa no šo tautu sociālās, kultūras un ceremoniju piemiņas, un pastāv jau vairāk nekā 60000 gadus. Tradicionālo vietējo mūziku vislabāk raksturo didžeridū, vislabāk pazīstamais instruments, kas tiek uzskatīts par vienu no pasaulē senākajiem instrumentiem.
Amerikas Savienoto Valstu tautu mūzika
Kantrimūzikas saknes atrodamas jau sen — apmēram pirms 300 gadiem, taču šis mūzikas stils savu straujo attīstību sāka un lielo popularitāti ieguva 1920. gados. Par tās rašanās vietu tiek uzskatīti ASV dienvidu štati.
Kantrimūzikas pamatā ir dažādu tautas mūzikas stilu sajaukums. Tajā sakņojas gan Amerikas pamatiedzīvotāju tautas mūzika, gan ķeltu mūzika, gan blūzs un gospeļi, jo vēsturiski izveidojās, ka ieceļotāji Apalaču kalnu dienvidu apkaimē līdzi sev paņēma arī savas mūzikas tradīcijas un instrumentus. Instrumentu klāstā tolaik bija gan īru vijole, gan itāļu mandolīna, spāņu ģitāra un afrikāņu bandžo. Dažādu etnisko grupu (tautību) mūziķiem, savstarpēji sadarbojoties, radās unikāla mūzika.
…