Ir svarīgi jauniešiem paskaidrot, ka seksualitāte nav sekss, kā arī ir svarīgi, lai jaunieši zinātu visu par seksuālo orientāciju, jo mūsdienās, arī tepat Latvijā, šie jautājumi ir aktuāli un pat būtiski, lai izprastu situācijas nopietnību.
Jaunietim ir jāzina, ka seksualitāte ir dabiska un neatņemama katra cilvēka un viņa dzīves daļa. Ja jaunietis sevi pieņem un ciena, tad viņš spēs pieņemt veselīgākus un sevi saudzējošākus lēmumus, veidojot attiecības. Tieši tādēļ izglītības procesā daudz jādomā par adekvāta pašvērtējuma veidošanu.
Skolas, ģimenes, masu mediju loma informācijas ieguvē par seksualitāti:
Skolā notiek svarīga seksuālās informācijas nodošana kā tiešā, tā netiešā veidā. Veselības mācības, anatomijas un citos mācību priekšmetos skolotāji aplūko tematus, kas skar seksuālo un reproduktīvo veselību. Skolas neformālā vidē skolēni, daloties ar savu personīgo pieredzi, iegūst apstiprinājumu savām sajūtām un pirmajai seksuālajai pieredzei.
Vecākiem un viņu uzvedībai ģimenē ir liela loma jaunieša seksualitātes apzināšanā un attīstībā. Problēmas rodas, ja vecāki jūtas neērti vai vispār par seksualitāti nerunā. Viņi baidās, ka šādas sarunas varētu būt kā stimuls vai atļauja sākt seksuālās attiecības. Pārsvarā ģimenē iegūtā informācija ir neapzināta, netieša – vecāku un viņu savstarpējo attiecību piemērs.…