Indijā un Ķīnā ir sastopamas organizācijas, kuras ir veidotas kā ģimenes (augsta varas distance un zema izvairīšanās no nenoteiktības). Organizācijas galva spēlē ģimenes galvas lomu; nākošais pēc pakāpes ir vecākais dēls, utt.
Vācijas un Šveices organizācijas varētu raksturot kā mašīnas (zema varas distance un augsta izvairīšanās no nenoteiktības).
Par kultūras atšķirībām darba vidē, tiek izdalītas sešas pamat lietas, kuras dažādu tautību un kultūru cilvēki uztver dažādi. Tās ir šādas:
• Atšķirīgi un dažādi saziņas stili – piemēram, ļoti skaļa vai klusa runāšana, neverbālā valoda un žesti, kuri dažās kultūrās var būt ļoti uzkrītoši lietoti un pat traucējoši u.c.
• Atšķirīga attieksme pret konfliktiem – dažās kultūrās konflikti tiek uzskatīti par pozitīvu un izaugsmi radošu parādību, taču citās tos uztver kā traucējošus un novēršamus. Ja satiekas divi kolēģi ar šādiem pretējiem uzskatiem par konfliktu, tad, varētu teikt, ka konflikts ir neizbēgams!
• Dažādas pieejas uzdevumu pabeigšanai – vienas kultūras cilvēki būs tendēti uzdevumus veikt un pabeigt kopā, citi, savukārt, vēlēsies to darīt pēc iespējas individuālāk, nevienu kolēģi neiesaistot, un var apvainoties, ja kāds vēlas iesaistīties, jo to uztvers kā neuzticību paša spēkiem.
…