Vārda komunikācija (communicatio lat.) izcelsme meklējama latīņu darbības vārda communicare (aprunāties, dalīties domās, sazināties).1999.gadā izdotajā Svešvārdu vārdnīcā komunikācija izskaidrota kā saskarsme, saziņa, domu, priekšstatu, jūtu u.c. apmaiņa starp cilvēkiem viņu darbības procesā.
Komunikācija ir saskarsme, kas sociālpsiholoģiskajā pieejā tiek definēta kā tiešs vai netiešs sazināšanās process, kura mērķis ir ietekmēt partnera uzvedību, emocijas, nostādni un attieksmi, aktivitātes pakāpi un darbību [1;5].
Saskarsmes panākumu atslēga ir cieši saistīta ar cilvēka prasmi un vēlēšanos uzņemt informāciju.
Jebkurus komunikācijas traucējumus jeb cēloņus informācijas sagrozīšanai (līdz ar to pārpratumiem) sauc par saskarsmes barjerām. Barjeru rašanās vistiešāk saistīta ar informācijas nosūtītāja personības ekrānu un informācijas saņēmēja uztveres ekrānu, kas iekļauj sevī individuālo uztveri, indivīda personību un interesēm, kā arī attieksmi, emocijām un aizspriedumiem. Kā tipiskākās saskarsmes barjeras lietišķajā komunikācijā var nosaukt;
• Loģiskā barjera (informācijas saņēmēja iegūtā pieredze nesakrīt ar saņemto informāciju, līdz ar to informācija tiek uztverta sagrozītā veidā, vai netiek uztverta vispār, jo nav saprotama).
…