Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:107709
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 24.08.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 8 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Ievads
Sabiedrisko attiecību pirmsākumi jeb iedīgļi jau meklējami antīkajā kultūrā, respektīvi, par sabiedrisko attiecību pirmsākumiem jau var runāt senās Ēģiptes, Grieķijas (Olimpisko spēļu dalībnieku popularizēšana) un Romas laikā. Protams, tas viss sākās ar retoriku, runām, pārliecināšanu un propogandu un tikai laika gaitā radās nosaukums sabiedriskās attiecības. Sabiedrisko attiecību vēsture “Tautas balss ir dieva balss.” Starpnieks starp karali un tautu. Sākumā SA izpaudās: publicitātes izmantošana naudas vākšanā; dažādu pasākumu popularizēšanā; komerciāli riskantu pasākumu reklamēšanā; karavīru vervēšanā un tirdzniecībā ar zemi.
Interesanti bija apskatīt laika līniju, kurā bija norādīti svarīgākie gadi un notikumi no aizvēstures līdz pat mūsdienām, pie šīs tēmas var attiecīnāt divus zīmīgus notikumus: 1800 p.m.ē. – Tika atrasts pirmais izglītojošais materiāls jeb buklets, kurā bija norādes zemniekiem kā audzēt labību.
l. gs. p.m.ē. – Romiešu frāze „Vox populi; vox Dei” - “Tautas balss ir dieva balss.” Uzsvēra sabiedrības viedokļa nozīmi.
Manuprāt, lai izprastu sākotnējos iedīgļus ir jāzina par slavenākajiem antīkās kultūras filozofiem, kuri ne tikai aizsāka sabiedriskās attiecības, bet arī daudzas citas profesijas un mācību priekšmetus.
Savā referātā es izvēlējos aplūkot: Marku Tulliju Ciceronu, Platonu, Aristoteli un Sokrātu. Šie varenie domātāji arī ir retorikas un filozofijas pamatlicēji.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties