Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:858694
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 13.10.2004.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

18. gadsimta beigu un 19. gadsimta pirmās puses savdabīga kultūras sasaiste Eiropas un arnerikāņu dzejā, mūzikā, tēlotājā mākslā bija romantisms (franču val. - romantisme). Tomēr ir speciālisti, kuri uzskata, ka romantisms atklājas visās kultūras jomās, arī filozofijā un humanitārajās zinātnēs. Romantisms izauga no sabiedrības pretestības pret auksto klasicisma estētiku un pat apgaismības filozofiju.

Romantiskā ideāla pamatā bija radošas personas brīvība, spēcīgu jūtu kults, interese par nacionālo kultūru un folkloru, sapņi par tālām, teiksmainām zemēm. Romantiķiem parasti bija dziļa plaisa starp saviem ideāliem un dzīves realitāti. Tomēr romantiķi tiecās pēc mākslas veidu sintēzes, dažādu mākslas žanru saplūšanas.

Tēlotājā mākslā romantisms visspilgtāk izpaudās glezniecībā un grafikā, toties tikpat kā nemaz neskāra arhitektūru, ja nu vienīgi dārzu un parku iekārtošanu. Par romantismu var runāt arī attiecībā uz mazo formu arhitektūras eksotiskajām formām. Katra romantiķu aktivitāte sākotnēji izraisīja ļoti daudz - gan atbalstošu, gan noliedzošu - recenziju. Romantisms vēlējās atklāt cilvēka individualitāti, tāpēc tam ļoti tuvs ir t.s. eksistenciālisms, kad atbalstu cilvēks meklē nevis pasaulē; bet gan savā iekšējā dvēseles stāvoklī. Vācu dzejnieks Novāliss teicis:

,,Pasaulei jābūt tādai, kādu es to redzu.” …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −2,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1113402
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties