Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
0,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:774642
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 10.11.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Romantisms.19.gs. pirmā pusē. Ļoti populārs valsis. Presē stingra cenzūra. Mūzikā atklājās cilvēka garīgā dzīve un jūtu pasaule. Mūzikā romantisma centrs – Parīze. Komponisti turējās kopā. Arhitektūrā – baznīcas – gotika; operas, teātri – baroks; pilis un ministrijas – itāļu renesanse.
Trīs lielie “Š” – 1) viņu daiļrades galvenā tēma ir cilvēka iekšējās pasaules, lirisko pārdzīvojumu atklāsme skaņu valodā. 2) visspilgtāk šo mūziķu talanta individuālās šķautnes izpaužas miniatūrās – solodziesmā, klavierdarbos, miniatūru ciklos, bet ir arī sonātes, koncerti, fantāzijas u.c. 3) viņu mākslā vērojama ļoti cieša saikne ar literatūru. 4) komponistiem līdzīga attieksme pret melodiju: kantilēna, dziesmai tuva melodija kļūst par galveno izteiksmes līdzekli gan vokālajos, gan programmatiskajos instrumentālajos skaņdarbos.
Francis Šūberts (1797 – 1828) – austriešu komponists, radošā ziņā ražīgākais laiks aizritējis Vīnē. Muzikālā apdāvinātība salīdzināma ar Mocartu. 18 gadu vecumā viņš bija jau apm. 150 solodziesmu, vairāku simfoniju, operu, daudzu klavierdarbu autors. Daļa no apm. 600 solodziesmām ietverta dziesmu ciklos “Skaistā dzirnavniece, “Ziemas ceļojums” krājumā “Gulbja dziesma”.”. Viņa daiļradē dziesmas žanrs sasniedza augstu māksliniecisku pilnību. Šūberta klavieru miniatūras – ekspromti, muzikālie momenti, marši, valši, lenderi, ekosēzes, četrrocīgie klavieru skaņdarbi – atspoguļo 19.gs. augsto mājas muzicēšanas līmeni. Instrumentālajos darbos –9 simfonijās, sonātēs, stīgu kvartetos un kameransambļos – pamatā saglabātas klasicisma izveidotās formas, taču to galvenās tēmas ir liriskas, tautiskas, sadzīves dziesmām vai dejām tuvas melodijas. ( “Forele”, 8 – “Nepabeigtā simfonija”)…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties