Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:106941
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 02.02.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Galvenais secinājums ir tas, ka RTU iespējas un draudi ir visvairāk atkarīgi nevis no reālas nākotnes situācijas, bet gan no SWOT matricas sastādītāja spējas paredzēt nākotni. Ja pieņem, ka pārdabiskās spējas gaišredzībā nepiemīt nevienam reālam cilvēkam, tad galvenais SWOT iespēju un draudu analizatora talants ir fantāzija. RTU vadībai ir jārēķinās, ka notikumi, kurus SWOT matricas veidotājs ir atzīmējis kā maz iespējamus, visdrīzāk nenotiks (gluži kā finanšu tirgus lēcieni, kurus modeļi paredz kā 10 sigmu notikumus (reiz miljards gados), kas notiek katrus 10 gadus finanšu krīžu laikā) un tādēļ ir jākoncentrējas uz notikumiem, kuru varbūtība ir novērtēta ar 4 un augstāk ballēm. Notikumi, kurus nav paredzējis neviens, pat SWOT matricas veidotājs, ir jāignorē, kā nereālistiski. Kāda jēga draudu matricā iekļaut tādus notikumus kā „teroristi ielido ar nolaupīto lidmašīnu mūsu galvenajā ofisā”? Tādi notikumi ir nereālistiski.
Tādēļ galvenās iespējas, ko RTU vadībai ir jāapsver ir valdības rīcība – piemēram, veicot SWOT matricas analīzi, kas būtu ļoti pievilcīga RTU; vai konkurējošo privāto universitāšu slēgšana.
Galvenie RTU draudi ir saistītas ar konkurējošiem uzņēmumiem un to veiksmīgo darbību. Īpaši bīstama ir situācija, kad konkurējošās universitātes veic savas SWOT matricas un to veidotāji ir lasījuši daudz vairāk Kotlera nekā RTU SWOT matricas sastādītāji.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −8,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1116305
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties