Anglijas ekonomikas attīstība.
Anglijas imperiālismu devēja par koloniālo, jo 70 gados XIX gds Anglijai bija daudz vairāk kolonijas, nekā citiem valstīm. Anglija palielina savu koloniālo īpašumu, pievienojot Āfrikas teritorijas. Citi kontinenti līdz šim laikam jau bija sadalīti iespaidās sfēras. 70. g. beigās lielākie valsti virza savus militārus spēkus Āfrikā un sāk savu kustību no krasta kontinentā dziļumā, pievienojot jaunākās teritorijas. Angli kustajās galvenokārt no divas puses – no ziemeļiem un no dienvidiem. Visa Āfrika bija sadalīta par 20 gadiem. 1898. gadā pēdējā neaizņemtā teritorijā pie Fašoda cietokšņa Sudānā satiekas angļu un franču kārtas. Šī zeme bija sadalīta. Anglijā dabūja Nigēriju – zelta, mangāna un alva valsts, bet franči dabūja Sahāras daļu (caur Sahāru viņi gribēja uzbūvēt dzelzceļu, lai savienot tas ar savu valsti). Ļoti drīz Sahāras teritorijā atradīja naftu.
Anglijas kolonijas teritorija bija 100 reizes lielāka nekā paša Anglijas teritorija. Kolonijas nodrošināja Anglijai milzīgas priekšrocības priekš citiem valstīm, bet drīz tieši šīs priekšrocības nobremzēja Anglijas ekonomikas izaugsmi.
1. Angļu ražošana. Kolonijās bija monopoliskie lētu izejvielu avoti un monopoliskie noieta tirgi. Angļu ražotājiem nebija stimula ražošanas pilnveidošanai savos uzņēmumos. Ierīce angļu rūpnīcās XX gds sākumā jau morāli novecojas.
2. Visizdevīgākais kapitāla izlietojums bija eksportēšana kolonijās. Tur peļņa bija daudz augstāka, tāpēc, ka tur bija zemāka darba apmaksa. Tāpēc jaunie kapitāli gāja kolonijās, nevis ieguldījās savā ražošanā.
3. Galvenais angļu ražošanas noieta tirgus bija kolonijas, bet kolonijas bija vieglas rūpniecības produkcijas tirgus. Īpaši lēni attīstījās Anglijā jaunas ražošanu nozares – elektrotehniska un ķīmiska rūpniecība. Šie apstākļi noveda līdz monopola ražošanas zaudējumam Anglijā.
Loti lēni iet monopola veidošana. Visagrāk veidojās augstāka tipa monopoli, tresti un koncerni militārajā ražošanā. Citās nozarēs monopola veidošanu aizkavēja brīvas tirdzniecības politika. Bet īpaši koloniāla impērija aizkavēja lauksaimniecības attīstību Anglijā. Lētie lauksaimniecības produkti gāja no visas kolonijas.