Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
0,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:126220
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 21.08.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

1. Lai saprastu un beigu beigās nonāktu pie kāda secinājuma, ir jāsaprot, ko nozīmē jēdziens reformācija. Reformācija ir plaša sociāli - politiska un reliģioza kustība Eiropas Centrālajā un Rietumu daļā 16. gadsimtā, kuras pamatā bija antifeodāls raksturs un kura pieņēma cīņas pret katoļu baznīcu raksturu; aizsākās Vācijā. Svarīgi, ka Reformācija lika pamatus protestantismam. Reformācija bija pirmā, vēl nenobriedusī buržuāziskā revolūcija cilvēces vēsturē. Noskaidrojot šo terminu, tagad var izdarit zināmus secinājumus. Tos es arī centīšos apkopot tālāk.
2. Reformācijas iemesli Livonijā.
Nedrīkst nepieminēt iemeslus, kādēļ vispār reformas sākās arī Livonijā. Kustības iemesli te bija pa daļai tādi paši kā Rietumeiropā. Šie iemesli bija kā reliģiski tā ētiski un politiski. Vispirms daudzus ticīgos neapmierināja katoļu baznīcas galvenās vērības piegriešana ārējo kulta formu pildīšanai, tāpat arī toreizējās katoļu baznīcas mācības un paražas. Arī katoļu garīdznieku viņu kārtai nepiemērotais pārāk laicīgais dzīves veids. Tas viss, kā arī muižnieku un pilsētu cīņa par politisko patstāvību, sekmēja reformu sākšanos arī Livoniju.
3. Reformācijas virzība Livonijā.
Diezgan ātri Reformācijas kustība sasniedza Livoniju, vispirms Rīgas pilsētu. Jau 1521. gadā Pētera baznīcā Lutera ticību sāka sludināt Andrejs Knopke. Gadu vēlāk Jēkaba baznīcā Reformāciju sludināja Silvestrs Tegetmeijers. Rīgas rāte nostājās jaunās mācības sludinātāju pusē. Sākumā Reformācija Latvijā nostiprinājās tikai pilsētās.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties