Redzes asums zīdaiņiem pirmajās nedēļas vai pat mēnešos , ir zems, tas pakāpeniski palielinās un sasniedz maksimumu 5 gadu vecumā. Jaundzimušo acs ābols vairāk sfērisks, tā garums ir īsāks nekā pieaugušajiem (pieaugušajiem - 23 mm, jaundzimušiem - 16 mm) (Седокова, 2002). Bērniem pirmajos dzīves gados ir tālredzība, bet acs aug un redze kļūst normāla.
Acs akomodācija bērniem ir labāk izteikta nekā pieaugušiem. Tādēļ akomodācijas muskuļi ātri nogurst. Organisms acs akomodācijas muskuļu pārpūli kompensē ar paātrinātu acsābola augšanu. (Āboltiņa, 1998)
Cilvēka krāsu redze attīstās līdz 4 gadiem un tālāk pilnveidojas līdz 30 gadiem. Pirmās krāsas, kuras bērns sāk atpazīst ir dzeltena un zaļa. (Āboltiņa, 1998).
SACINĀJUMI
1. Redzes organs ir visnozīmīgākais sensorāis orgāns.
2. Acsābolam izškir tris apvalkus un acsābola kodolu.
3. Iekšējais acs kodols sastāv no gaismas laušanas vidēm- stiklveida ķermeni, lēcas, acs kameram un acs iekšēja šķidrumam.
4. Acs palīgaparātiem piemīt aizsārgfunkcija, pie tiem pieder plakstiņi, uzacis, konjunktīva, asaru aparātsun acs muskuļi.
5. Redzes nervs sastāv no jušanas šķiedram un vada informāciju uz galvas smadzeņu garozas redzes centriem.
6. Redzes sensorās sistēmas galvēna funkcija ir uztvert un analizēt gaismas starus un dod mums priekšstātu par apkartējo vidi.
7. Redzes sensorā sistēma attīstas no intrauterīnā perioda līdz 9-12 gadiem.
…