Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
14,20 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:239797
 
Vērtējums:
Publicēts: 19.03.2018.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 15 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Kāpuri iekūņojas pēc 3-4 nedēļām augsnes virskārtā. Jaunās vaboles parādās jūlija otrajā pusē un barojas uz linu lapām un stiebriem. Ziemošanas vietas parasti uzmeklē septembra otrajā pusē. Pārziemo – vaboles zemsedzē, augsnes virskārtā, mežmalās, krūmājos, grāvmalās un citās vietās. Attīstību veicina silts un saulains laiks, bezlietu periods. Ierobežošana – optimāla agrotehnika, agra sēja. Pēc linu novākšanas lauks jāuzloba un rūpīgi jāaizvāc visas linu stiebriņu paliekas.Insekticīdu lietošana nepieciešama, ja pa vasarī , liniem dīgstot siltā laikā, uz 1m² atrodamas vismaz 10 vaboles, vēsākā laikā uz 1m² sējuma var būt 10-15 vaboles.
Linu nogatavošanās. Linu nogatavošanās fāzes iedala četrās gatavības pakāpēs: zaļgatavība, agrā dzeltengatavība, dzeltengatavība un pilngatavība.
Zaļgatavība. Viss linu lauks ir zaļā krāsā, jo pogaļas, stiebri un vairums lapu vēl zaļas, izņemot stiebru apakšējās trešdaļas lapas, kas jau sāk dzeltēt. Šajā laikā šķiedras veidošanās vēl nav beigusies. Novācot linus zaļgatavībā, iegūstam zemāku un mazāk izturīgu šķiedras ražu. Sēklas vēl turpina nobriest.
Agrā dzeltengatavība. Vairums pogaļu un stiebra augšdaļa ar lapām ir zaļgandzeltenā krāsā. Stiebra augšdaļa ir gaiši dzeltenā krāsā. Apakšējās lapas dažkārt pat līdz stiebra pusei nobirušas. Šķiedras veidošanās jau beigusies. Agrās dzeltengatavības pakāpē jānovāc visi šķiedrai domātie linu sējumi, tā iegūstot maksimālo un augstākas kvalitātes šķiedras ražu. Sēklas šājā laikā vēl nav pilnīgi nobriedušas un nav sasniegušas maksimālo lielumu, kaut arī sēklas dīgtspēja jau ir izveidojusies, kas pogaļu žāvēšanas laikā vēl turpina nostiprināties.
Dzeltengatavības pakāpē apmēram 50% pogaļu ir dzeltenā krāsā, 25% brūnganā un 25% zaļgandzeltenā krāsā. Vairumā pogaļu sēklas ir pilnībā nobriedušas. Lapas nodzeltējušas un saglabājušās tikai stiebru augšdaļā. Sākusies šķiedras pārkoksnēšanās, it sevišķi stiebru apakšējā daļā. Šķiedra palikusi asāka un trauslāka, tādēļ arī šķiedras raža un jo sevišķi tās kvalitāte ir zemāka. Šajā gatavības pakāpē jānovāc lini sēklaudzēšanas sējumi.
Pilngatavībā vairums pogaļu ir gaiši brūnas, bet lietainā laikā tumši brūnas.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −-2,30 €
Materiālu komplekts Nr. 1365407
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties