Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:636019
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 01.07.2003.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Priekšstats par psiholoģijas zinātnes priekšmetu veidojās daudzu gadsimtu laikā . Nosacīti šajā procesā var izdalīt vairākus posmus .
1.posmu psiholoģijas zināšanu attīstībā var nosaukt par pirmszinātnisko . Šajā etapā tā laika cilvēkam zināmie psihiskie procesi un stāvokļi tika piedēvēti dieviem . Mitoloģijā ir diezgan liels dievu skaits , kuri ir bijuši atbildīgi un regulējuši emocijas , jūtas , atmiņu , domāšanu u.c. .
2. posms iezīmējās ar antīko filozofu teorijām par psihisko parādību būtību . Kā vienu no pirmajiem ir jāpiemin sengrieķu filozofs Platons ( 428.- 349.g.p.m.ē. ).Pēc Platona uzskatiem cilvēka esamības pirmsākumu nodrošina garīgās jeb ideju pasaules esības mūžīgums un bezgalība. Materiālā pasaule ir tikai ideju pasaules atspoguļojums , bet ne otrādi. Par idejām Platons sauc to izziņas saturu,kas veidojas no abstraktiem jēdzieniem ,un uz šīs pasaules izzināšanu cilvēks tiecas ar dievišķās iedvesmas palīdzību , jo idejas,pēc Platona uzskatiem, ir dieva domas, kuras dievs īsteno cilvēka jutekliskajā pasaulē . Balstoties uz šīm priekšstatiem , Platons cilvēka dvēseles saturu redz kā zināšanu sistēmu un ideju izprašanu . Ideju nemirstību pretēji lietām un dvēseles nemirstību pretēji miesai viņš mēģina pierādīt sekojošā veidā . Piemēram, vispārējie jēdzieni jeb idejas –taisnīgums, skaistums, brīvība u.t.t.- ir nemainīgi un mūžīgi . …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −5,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1130860
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties