Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:251033
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 24.04.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Tās izveidotājs un pārstāvis Freids pārlika anormālās psiholoģijas fokusu no bioloģiskām slimībām un morālas nestabilitātes (nenoturības) uz cilvēka neapzinātiem psihiskiem procesiem. Viņš pieņēma, ka galvenais iemesls vairākumā psihopataloģisko formu ir iekšēja trauksme. Reizēm trauksme tiek pārdzīvota atklāti, bet reizēm tā tiek izstumta, kā rezultātā tā transformējas un izpaužas citos novērojamajos simptomos. Ar neirotisku un morālas dabas trauksmi (tādēļ, ka tās ir neapzinātas) parasti neizdodas tikt galā apzināti. Šajos gadījumos Ego vēršas pie iracionāliem aizsardzības spēkiem, kurus psihoanalīzē sauc par Ego aizsardzības mehānismiem.
Freids uzskatīja, ka, lai cilvēks neiestrēgtu jeb nefiksētos kādā no viņa izstrādātājām attīstības stadijām, katrā no tām jāgūst noteiktais apmierinājums, piemēram, ka zīdainis, kas negūst adekvātu orālu apmierinājumu, pieaugušā vecumā var pievērsties dzeršanai vai pārlieku daudz ēst. Katra attīstības stadija kaut ko pieprasa no indivīda un izraisa konfliktus, kurus jāatrisina. Viens no galvenajiem konfliktiem norisinās falliskajā stadijā, kad tiek sagatavota augsne Edipa kompleksam. Šis posms arī „spēlē galveno lomu” neirotisko simptomu attīstībā. Neatrisināts Edipa komplekss bērnībā izraisa psihopataloģijas turpmākās dzīves laikā. Vesels cilvēks, viņa izpratnē, ir tāds, kurš sekmīgi izgājis visas attīstības stadijas un lieto vienīgo veselīgo aizsardzības mehānismu – sublimāciju (seksuālo enerģiju transformē radošajā darbībā).…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties