Salīdzinošā analīze
Tabulā 1. ir apkopoti aprēķinu rezultāti. Kaut gan rezultāti, iegūtie ar dažādu modeļu izmantošanu, atšķiras, tomēr aprēķinu kļūda visos trīs gadījumos cilvēku-mēnešu skaita aprēķinātai vērtībai ir neliela – 2,5 %. To gan nevar secināt citām aprēķinātām vērtībām – mēnešu skaitam un cilvēku skaitam, kas nepieciešams projekta izstrādei.
Aprēķinu rezultātu nesakritību (kā arī atšķirību no reāliem datiem) var mēģināt izskaidrot ar šādā veidā: iespējams, ka cilvēku-mēnešu skaits visos trīs aprēķinos ir novērtēts aptuveni atbilstoši tam, kā tam jābūt īstenībā (uz to norāda aptuveni līdzīgi aprēķinu rezultāti), bet apmācības procesa ierobežojumi stipri iespaido gan cilvēku, gan laiku, nepieciešamo projekta izstrādei, tāpēc aprēķinātās vērtības ievērojami atšķiras no faktiskajām.
Apkopojot rezultātus, vēl jāatceras, ka algoritmiskās metodes ir slikti piemērotas programmām, kurās ir mazāk par 10 000 LOC, jo šādas programmas parasti tiek izstrādātas ar vienu cilvēku un sasniegumi lielā mērā ir atkarīgi no viena cilvēka iemaņām un iespējām. Tāpēc ļoti iespējams, ka algoritma sniegts izmaksu novērtējums nebūs tik precīzs, kā pašas personas, kura pildīs projektu, novērtējums.
…