Lai pabeigt mūsu piemēra tabulas formatēšanu palika sakārtot kolonnu platumus un tabulas ierāmējumu.
Kolonnu platumu maina, ja kādā kolonnas šūnā visa esošā informācija tajā neietilpst. Nav iespējams mainīt kādas konkrētas šūnas platumu, var mainīt tikai visas kolonnas platumu, kurā tā atrodās. Kolonnu platumu var mainīt gan ar peli, gan ar komandu palīdzību.
Lai mainītu kolonnas platumu ar peli, ir nepieciešams novietot peles kursoru uz dotās kolonnas indeksa labo malu tā, lai peles kursors pārvēršas par , tad nospiež peles kreiso taustiņu un velk pa kreisi vai pa labi kamēr kolonnas platums kļūst vajadzīgajā platumā. Kolonnas topošo platumu var noteikt pēc punktotās vertikālās līnijas, kura parādās pēc peles kreisā taustiņa nospiešanas.
Kolonnas platumu var mainīt arī ar komandu Format/Column/Width. Pirms komandas izvēles, kursoru ir jānovieto vajadzīgās kolonnas šūnā, vai ir jāiezīmē šūnu apgabals, ja platumu jāmaina vairākām kolonnām. Uz ekrāna parādās dialogs Column Width (Zīm. 3), kurā ieraksta kolonnas nepieciešamo platumu. Platums tiek mērīts simbolu skaitā, kuru varēs ierakstīt kolonnas šūnā. Rēķinot kolonnas platumu, programma MS Excel izmanto fonta burtu vidējo platumu un pareizina šo platumu ar ievadīto skaitli. Kad cipars ir ierakstīts, nospiež Ok vai taustiņu [Enter].…