2001. gada 11. septembris- diena, kad pasaules visdrošākajā lielvalstī Amerikas Savienotajās Valstīs norisinājās vēl līdz šim nepiedzīvoti terorakti. Četras teroristu nolaupītās lidmašīnas atņēma gandrīz trīs tūkstošus dzīvību, divām lidmašīnām ietriecoties Pasaules Tirdzniecības centra torņos, vienai Pentagonā, un pēdējai nokrītot Pensilvānijas štatā. Līdz ar 11. septembra notikumiem ir mainījās visu Amerikas Savienoto Valstu iedzīvotāju dzīve, sagarojot iepriekšējos priekšstatus par šīs lielvaras varenību un neievainojamību.1
11. septembra terora akti bija karadarbība pret Amerikas Savienotajām Valstīm, tās sabiedrotajiem, kā arī pret visu civilizētas sabiedrības ideju.2 Lai arī terora akti jau tika piedzīvoti iepriekš, šis bija galvenais iemesls, kas aktualizēja jautājumu par starptautiskā terorisma draudiem pasaulē. Amerikas Savienotās Valstis starptautiskajai sabiedrībai teroraktus skaidroja kā uzbrukumu, kas vērsts ne tikai pret šīm valstīm, bet pret visām pasaules liberālajām demokrātijām. Šie notikumi kalpoja par galveno pavērsiena punktu pretterorisma politikas attīstībā un dažādu valstu un starptautisko organizāciju īstenošanā.
Līdz ar to ir iespējams norādīt šī darba mērķi, un tas ir sekojošais: konstatēt un atspoguļot pretterorisma politikas attīstību pēc 2001. gada 11. septembra terora aktiem Amerikas Savienotajās Valstīs. Sekmīga darba mērķa sasniegšanas nolūkos darba autors atsevišķi apskatīts Amerikas Savienoto Valstu un Krievijas īstenoto pretterorisma politiku, kā arī analizēs vairāku starptautisko organizāciju lomu starptautiskā terorisma apkarošanas īstenošanā. …