Ikdienišķa parādība ir pārteikšanās. Par to nevajadzētu atvainoties, jo bieži vien klausītajs to pat nemana. Ja domā, ka klausītāji saprata, lai gan pārteicies, turpini savu runu tādā pašā tempā un tembrā. Bet ja pārteikšanās sajauc domu vai jēgu, tad atkārto pēdejo teikumu pareizā formulejumā. To pašu var darīt arī, ka teikuma formulejums ir neveikls. Izlabo sakot: „Es izlabošu” vai „Es formulēšu vēlreiz labāk”.
Pret visiem traucēumiem nevar nodrošināties, lai arī cik labi esi sagatavojies. Galvenais saglabāt mieru. Visvairāk traucē klausītāju piezīmes, kas iedalās 3 veidos- lietišķie iestarpinājumi, kas dažreiz veicina problēmas skiadrojumu; iestarpinājumi, kuru mērķis ar apzināta traucēšana un jokupēteri, kas ar neiederīgiem līdzekļiem cenšas izcelties. Traucējošus iestarpinājumus var ignorēt, bet uz pārejiem var vai nu atbildēt uzreiz, atlikt uz vēlaku laiku vai piedāvāt šo jautājumu apspriest individuāli. Varat arī lūgt klausītājus netraucēt runas laikā, bet pierakstīt jautajumus uz kuriem runātājs atbildēs tad, kad būs pabeidzis runu.
Vēl traucējoši ir nemierīgi klausītāji. Tādā gadījumā ieteicams runāt klusāk, jo tad klausītājs atkal pievērš uzmanību runātājam, lai neko nepalaistu garām. Ja tas nelīdz, tad neļauj izpausties dusmām, bet pajautā, kas ir nemiera cēlonis. Ja klausītāji šķiet neieinteresēti, pārbaudi, vai nav beidzies runas laiks. Vienmēr ir neieinteresēti klausītāji, tāpēc virzi skatienu uz klausītājiem, kas parāda uzmanību. Pat ja daži klausītaji pamet telpu, tas nenozīmē, ka vainīga tava runa. Ir daudz un dažādu iemeslu, kāpēc cilvēks var pamest telpu-mslikta pašsajūta, izsalkums, norugurums, laika trūkums un citi personiski iemesli. Tieši tā arī visbiežāk notiek. Saglabā mieru un turpini runu.
Bieži vien arī aplausi mulsina runātaju. Parasti gan aplausi ir pierādījums, ka klausītāji noskaņoti pozitīvi un akceptē runātāja izteikumu. Ir gan spontāni aplausi runas laikā, gan aplausi runas beigās. Tikai izņēmuma gadījumos aplausi ir nepiekrišanas zīme, kādai konkrētai domai vai runātājam kā personai. Šādās situācijās galvenais ir izturēt. Bet aplausi runas beigās ir būtiska runas sastāvdaļa. Aplausu laikā japaliek stāvam auditorijas priekšā un jāuztur acu kontakts ar klausītajiem. Viegli pieliecot galvu jāpateicas publikai un drošiem soļiem jāatstāj uzstāšanās vieta. To ir svarīgi atcerēties, jo arī noiešana ir runas sastāvdaļa.
…