1881. gadā G.Moska ieguva jurista grādu Palermo universiātē, kā arī vēlāk kļuva par pasniedzēju šajā universiātē. 1887. gadā G.Moska pārcēlās uz Romu. Strādāja par pasniedzēju Romas universitātē kā arī vadīja jurisprudenci Turīnas universitātē.
1909. gadā G.Mosku ievēlēja Itālijas pārstāvju palātā, kurā viņš strādāja līdz 1919. gadam. Karalis Viktors Emanuels III iecēla G.Mosku par Itālijas senatoru uz mūžu. Kad pie varas nāca fašistiskā diktatūra 1926. gadā G.Moska pameta senatora vietu, lai mācītu un pētītu. Pēdējā viņa runa senātā bija uzbrukums Benito Musolinī.
No 1911. līdz 1921. gadam G.Moska papildus strādāja par politikas žurnālistu Milānas laikrakstam Corriere della Sera un Romas Tribuna.
2. Gaentano Moska bijis itāļu politologs – sociologs un klasiskā reliģisma pārstāvis. Izstrādājis politiskās šķiras teoriju, viņa visplašāk zināmais darbs ir ” Politiskās zinātnes elementi”, kas sarakstīts 1896.gadā. Kā arī „Valdību un parlamentu teorijas” (publicēta 1884. gadā), un „Politisko doktrīnu vēsture” (publicēta 1936. gadā) darbu autors.
Moska socioloģiju neuzskata par patstāvīgu zinātni, viņaprāt zinātne par sabiedrību ir politika. Zinātnei jābalstās uz faktiem un tādēļ viņš bija pozitīvisma domāšanas piekritējs, bet tomēr kritizēja pozitīvismu un analizēja Ogista Konta idejas, jo viņam nepatika indivīda pozitīvisma domāšanas akcentēšana. Pētīja Spenseru un viņa idejā nepatika sabiedrības tipi – rīkļurāvējs un industriālais. Jebkura politiska organizācija gan brīvprātīga, gan piespiedu. Sabiedrībā visu laiku noris cīņa par varu un par pārākumu. Šķirām par pamatu tiek ņemts stāvoklis sabiedrības hierarhijā.
3. Gaetamo Moska (1858-1941) uzskatā, reālā vara ir vienmēr rokās "politiskajai klasei". Moska uzskatīja, ka reālā demokrātija un sociālisms nav savienojami ar sabiedrībā valdošajiem likumiem un cilvēka dabu. Moska cenšas ielūkoties arī nākotnē un liek lielas cerības uz to. Politiskās socioloģijas pārstāvji politikā ieviesa tādus jēdzienus kā "aktieris", "loma", "statuss", "vērtība", "pozīcija", "orientācija" u. t. t. Mūsdienās nemarksiskā politiskās mācība ir metodalizētas.…