Lai ko arī nesolītu politiskās partijas savā priekšvēlēšanu kampaņā, galvenā velme, kura stimulē politisko partiju darbību ir vara. Lai iegūtu varu politiskās partijas veido kampaņas, cenšoties tajās runāt par sabiedrībai nepieciešamajām lietām, par lietām, kuras uztrauc sabiedrību uz doto momentu. Uz doto momentu priekšvēlēšanu kampaņās galvenais akcents tika likts uz kopējām pārmaiņām valstī. Varētu teikt, ka šogad priekšvēlēšanu kampaņās nevajadzēja daudz domāt par to, ko teikt, jo mūsu sabiedrība ir nogurusi no solījumiem un tukšiem vārdien. Galvenā doma partijām bija VALSTS PĀRVALDĪŠANAS maiņa.
Mūsdienās – demokrātijas apstākļos – tomēr ir palikusi Padomju laika domāšana, jo daudzi cilvēki kā prioritāti izvēlas labklājību nevis brīvību. Galvenā doma, kura stimulē sabiedrību iet vēlēt, ir nevis brīvība cilvēka rīcībai vai runai, bet gan drošiba gan materiālā, gan fiziskā.
Es domāju, ka politiskās partijas ir cilvēku kopums, kuru ievēl pilsoņi, bet pilsoņi ievēl to cilvēku kopumu, kuru solījumi viss vairāk varētu apmierināt pilsoņu vēlmes. Līdz ar to es vispār neizprotu situāciju, kura pastāv šodien mūsu politikā, jo, līdz ar vēlēšanu beigām, beidzas arī politiķu solījumu īstenošana, pat nesākoties! Tomēr vaina nav tikai politiķos, jo mūsdienu sabiedrība par savu pienākumu uzskata iet un vēlēt, bet par piedalīšanos politskajā dzīvē visi ir vai nu aizmirsuši, vai nu vienkārši nevēlas to darīt. Līdz ar to politiķi ir „ izlaidušies”, jo domā, ka sabiedrību neinteresē sīkumi, ka neviens neies un „necels augšā” dokumentus – ienākumi, izdevumi, paveiktie darbi, līgumi, sadarbība, likumi u.tml.
…