Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
0,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:974401
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 25.01.2008.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 2 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Politisko sistēmu klasificēšana pēc to izpausmes palīdz veidot sapratni par konkrētiem politisko sistēmu veidiem, saskatīt to atšķirības vai trūkums, kas kļūst acīmredzami pēc kādu politisko sistēmu salīdzināšanu to starpā, kā arī palīdz veikt analīzes, lai iegūtu tos datus, kas radīs kā norisināsies konkrētās politiskās sistēmas realizēšana konkrētajā pasaules reģionā.
Visnozīmīgāko politisko sistēmu klasifikāciju ir izveidojis Antīkās Grieķijas filozofs Aristotelis, kurš balstījās uz 158 Antīkās Grieķijas polisu analizētām politiskām sistēmām. Pēc viņa darba ir redzams, ka Aristotelis salīdzināja trūkums un priekšrocības starp trijām politiskajām sistēmām (tirāniju, demokrātiju un oligarhiju), kas pastāvēja Antīkās Grieķijas polisās. Viņš rakstīja, ka valdība var izpausties vienā (tirānijas gadījums), dažu (oligarhijas gadījums) vai daudzu (demokrātijas gadījums) cilvēku rokās. Kā visnepiemērotāko īstenošanai viņš uzskata tirāniju, jo tirānijas politikas realizēšana paredzēja valsts pilsoņu pārvēršanu par vergiem, kuru darbs vērsts valsts jeb tirāna labā. Viņš veica aprakstus un salīdzinājumus arī par monarhijas, aristokrātijas un valsts (kā sabiedrību. Angliski- polity) sistēmas izpausmi. „Monarhija un aristokrātija, no vienas puses bija nepraktiskās, jo tās (sitēmas) bija balstītas uz Dievam līdzīgo izpausmi, realizējot savas (valdošo aprindu) intereses pirms sabiedrības interesēm”1.…

Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −2,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1130176
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties