Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
7,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:848670
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 13.11.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 1 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

1. Kas ir politiskais konflikts?
Atkarībā no sabiedrības politiskās kultūras un valsts varas politiskās morāles konflikti var attīstīties pretējos virzienos – konstruktīvā un destruktīvā, racionālā vai cīņā starp ienaidniekiem. Tādēļ demokrātiska politiskā sistēma ir konfliktu regulēšanas, vadīšanas un kārtošanas sistēma. Tas prasa attīstītu konflikta apziņu politiskajās partijās, parlamentā, valdībā, kā arī sabiedrībā un masu mēdijos. Tātad konflikta attīstības virzienu nosaka sabiedrības politiskā kultūra, personību sistēma sabiedrībā un valsts varas politiskā morāle. Ne mazāk svarīgu vietu un lomu politiskajos konfliktos ieņem masu mēdiji, ietekmējot konfliktu virzienu, partijas un sabiedrības interešu grupas, kas saista politisko sistēmu ar sociālo sistēmu, ar sabiedrību.
Politiskais konflikts vienmēr ir subjektu interešu, vērtību vai arī identifikācijas sadursme, kas izpaužas kā diskusija vai cīņa par ietekmi politikā : politisko lēmumu pieņemšana, vieta politiskajā sistēmā – pozīcija vai opozīcija, materiālo un finanšu resursu sadale ( budžets) , partijas vai politiski ekonomiskās grupas interešu virzīšana valsts līmenī, izmantojot politisku lēmumu, cīņu priekšvēlēšanu kampaņās par vietu parlamentā. Tātad politisku konfliktu var trakltēt, kā tā subjektu sadursmi un cīņu, diskusiju un sarunas, kuru pamatā ir pretējas politiskās inetereses, vērtības vai identifikācija.
Politiskajos konfliktos par noteicošo faktoru kļūst starpniecības aģentūras _ partijas, masu mēdiji un nevalstiskās organizācijas - ,to nostāja un aktivitāte konfliktā. Masu mediju nostāja politiskajā konfliktā var to pārvērst par politisku krīzi. Kad masu mediji iesaistās konfliktā, nostāties viena politiskā spēka pusē – politiski pozicionējas. Tad politiskā konflikta analīzes vietā sākas politiskā aģitācija par labu vienam subjektam. Konflikta eskalācija paver destruktīvas attīstības ceļu.Vārda brīvība bez personiskās atbildības var kļūt par draudu demokrātijai, paralizējot tās virzītājspēku – politisko konfliktu – un pārvēršot to par cīnas placdarmu .

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −3,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1122267
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties