Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:636961
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 02.10.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 2 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Demokrātijā klasiskais interešu grupu modelis ir plurālisms. Šis modelis atver pieeju pie politikas veidotājiem un veicina savstarpējās saites un līdzsvara veidošanos starp spēcīgām valsts struktūrām un speciālām interešu grupām. Plurālisma interešu grupu modelī neviena no interesēm politikas veidošanas procesā neiegūs vadošo lomu, jo vienām interesēm vienmēr pretī stāvēs kādas citas intereses. Plurālistiskā modelī centrālā vajadzība ir pretēju interešu vienāda pieeja pie politikas veidošanas procesa. Valsts ierēdniecības loma šajā interešu grupu savstarpējās cīņas procesā ir vidutāja un starpnieka loma. Mazākās interešu grupas var pārspēt lielākas, jo šādā gadījumā, parasti, mazās grupas ir organizētas un aktīvas savu interešu lobēšanā, savukārt, lielāka skaita grupa ir neorganizētas un neaktīvas. Rezultāts nevienlīdzīgai pieejai pie politiskās varas, valsts ierēdniecības iegūšana vienas interešu grupas varā ar lielāko daļu resursu noved pie sabiedrības kā kopuma izmantošanas interešu grupas labā.1
Lai pārvarētu plurālistiskam modelim raksturīgas iezīmes, aktualizējās trīs alternatīvu modeļu izmantošana. Katrā no šiem modeļiem valsts aktīvi veicina interešu grupu politikas noteiktu struktūru ar mērķi nodrošināt daudz balansētāku pārstāvniecību politikas īstenošanā.…

Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −3,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1122267
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties