Politiskā elite- politiķi un partijas ir tās grupas, kuras ir vistuvāk lēmumu pieņemšanai, tieši viņiem ir visreālākās iespējas iniciēt jaunus lēmumus, nodrošināt to turpināšanos vai panākt izbeigšanos.
Gandrīz ikvienas valsts politikā ir daudzi piemēri, kas pierāda veidu kā elite spēj ietekmēt notikumu gaitu. Viens no spilgtākajiem piemēriem ir ASV, īsi pēc Džordža Buša nākšanās pie varas. Šis bija laiks, kad aukstais karš gāja uz beigām un ASV bija ļoti nozīmīga attiecību uzlabošanās ar PSRS. Tomēr reālā situācija pierādīja, ka ASV aparātā ir liels birokrātu slānis, kas faktiski nostājās pret šādu iespēju.
Līdz ar Buša ievēlēšanu 1988.gadā, sākās iespējamo kontaktu meklēšana. Faktiski tas nebija iespējams īsti oficiālā ceļā, tāpēc Buša administrācija meklēja apkārtceļus. Tādi tika atrasti- tika iegūti sabiedrotie Krievijas ārlietu ministrijā, kuri veicināja sakaru veidošanos starp abu lielvalstu līderiem. Tīri ar elites lēmumu tika panākta reāla ietekme uz ekonomikas procesiem PSRS, kas veicināja tirgus ekonomikas attīstību un attiecību uzlabošanos starp PSRS un ASV.
Līdzīga bija elites loma arī PSRS Austrumu bloka valstu neatkarības iegūšanā. Tieši ASV spiediena rezultātā, PSRS bija gatava runāt un vienoties par Varšavas pakta valstu neatkarības atjaunošanu. …