Politika ir “kompromisa māksla” vai “iespējamā māksla”, jo jāpieņem lēmumus, kas būtu izdevīgāki vai vismaz pieņemami pēc iespējas lielākam cilvēku skaitam.
Tā tam vajadzētu būt. Politikai ir jābūt vērstai uz tautas labumu, iesaistot tur arī vienkāršo cilvēku no tautas, lai veicinātu kopējās intereses. Daļai Mūsu sabiedrības ir ” ieborēts”, ka mēs dzīvojām pēc demokrātijas principiem, kur svarīgu jautājumu izlemšanā piedalās arī tauta. Man gan šķiet, ka tauta ir marionete patiesās varas rokās. Otrs pieļāvums, ka tauta jau ir zaudējusi ticību valsts politikai un viņai ir vienalga kādā sistēmā dzīvot.
2. Nosauciet politikas formas un miniet attiecīgus piemērus katrai no tām – no Latvijas politikas vēstures.
Reformu politika. Rraksturīga sabiedrības pārvaldīšanas racionalizācija, tās pielāgošana jauniem objektīviem apstākļiem vai jaunām cilvēku prasībām. Reformu politikā stabilitāte dominē pār izmaiņām. Jaa jauninājumi nedod vēlamos rezultātus ir iespēja atgriezties agrākajā stāvoklī. Reformas var būt reakcionāras un evolucionāras.
Valsts pārvaldes reforma tiek ieviesta saskaņā ar „Valsts pārvaldes reformas stratēģiju 2001.-2006.gadam” un tās īstenošanas plānu. Stratēģijas un plāna ieviešanu pārrauga Valsts pārvaldes reformas padome, kas ir konsultatīva institūcija un kuras sastāvā ir nevalstisko organizāciju, uzņēmēju, augstskolu, tiesu, pašvaldību, Saeimas un valsts pārvaldes institūciju pārstāvji. …