Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:526517
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 15.11.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 2 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Liberālisms kļuva sevišķi populārs 19. gadsimta liberālo politisko partiju darbības rezultātā. Liberāļi savā darbībā orientējās uz parlamentārisma piekritējiem, pastāvēja par dažādām ekonomiskajām un politiskajām brīvībām. Parādījās idejas, ka nepieciešams likvidēt (vai ierobežot) jebkādu valsts vai sabiedrisko piespiešanas formas attiecībā pret kādu indivīdu, kurš vienmēr ir vērtējams augstāk par jebkādu grupu (cilvēka dabiskās tiesības un brīvības ir nozīmīgākas par sabiedrības un valsts interesēm). Par svarīgāko tika uzskatīta arī ekonomiskā un uzņēmējdarbības brīvība – kas nozīmēja, ka valstij ir minimāli (radikāļi pat uzskatīja, ka nemaz) jāiejaucas pilsoņu saimnieciskajā un sociālajā dzīvē (galvenais sabiedrības regulējošais spēks ir brīvais tirgus); valsts uzdevums ir nodrošināt minimālu kārtību un apstākļus brīvai saimnieciskajai darbībai.
Liberālisms arī atbalstīja reliģisko brīvību (tolerances ideja) un iespēju brīvi paust savas zinātniskās atziņas un politiskos uzskatus (šīm atziņām jeb idejām ir jābūt arī valsts pamatlikuma sastāvā). Liberālisms iestājās par vienādām iespējām - visiem jānodrošina vienādas starta iespējas: izglītības u.c. jomas – bet tikai starta iespējas, vēlākā cilvēka izaugsme ir atkarīga tikai no cilvēka uzņēmības, talantiem un citām personiskajām īpašībām. …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −2,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1114615
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties