Prakse tika veikta Ludzas rajona policijas pārvaldē, kur bija iespēja iepazīties un izprast policijas struktūru un funkcijas, kā arī darba organizāciju.
Galvenais likums, kas nosaka policijas darbu ir Latvijas Republikas Augstākās padomes likums „Par policiju”. Šis likums nosaka policijas jēdzienu, uzdevumus, darbības principus un vietu valsts pārvaldes un pašvaldības iestāžu sistēmā, policijas pienākumus, tiesības struktūru, kompetenci, policijas darbinieka tiesisko aizsardzību, darbības garantijas, atbildību, dienesta pildīšanas principus, finansēšanas, materiāltehniskās apgādes kārtību, kā arī policijas darbības uzraudzību un kontroli.
Policija ir apbruņota militarizēta valsts vai pašvaldības institūcija, kuras pienākums ir aizsargāt personu dzīvību, veselību, tiesības un brīvības, īpašumu, sabiedrības un valsts intereses no noziedzīgiem un citiem prettiesiskiem apdraudējumiem.
Policijas funkcijas izpilda policijas darbinieki, kas ir personas, kuras ieņem amatu policijas iestādē, kurām ir speciāla dienesta pakāpe un kuras ir nodevušas zvērestu.
Saskaņā ar likumu „Par policiju” 3.pantu, policijas uzdevumi ir:
garantēt personu un sabiedrības drošību;
novērst noziedzīgus nodarījumus un citus likumpārkāpumus;
atklāt noziedzīgus nodarījumus, meklēt personas, kas izdarījušas noziedzīgus nodarījumus;
likumā paredzētā kārtībā sniegt palīdzību personām, iestādēm, uzņēmumiem un organizācijām to tiesību aizsardzībā un ar likumu noteikto pienākumu realizācijā;
savas kompetences ietvaros izpildīt administratīvos sodus un kriminālsodus [1,3].
Nevienam nav tiesību iejaukties policijas rīcībā, kad tā pilda savus pienākumus, izņemot iestādes un amatpersonas, kuras tieši tam pilnvarojis likums.
Prakses mērķis – izpētīt policijas struktūru, darbību, tās funkcijas, nostiprināt teorētiskās zināšanas un iegūt praktiskā darba iemaņas dažāda veida juridiskajos jautājumos.…