Ieteicams ārstēties sanatorijās un kūrortos; vēlamais laiks ir no aprīļa līdz maijam un no septembra līdz oktobrim. Lēkmes laikā noderīgi silti ietinumi, kompreses, parafīna aplikācijas, īsviļņu diatermija, vēlāk — viegla masāža, ultraskaņas terapija.
Izārstēt tophus var samazinot urīnskābes daudzumu. Diēta – samazināt purīnsaturošus ēdienus, jo to sabrukšanas rezultātā veidojas urīnskābe (gaļa un jūras produkti). Tophus, ja tie ir lieli, var arī izņemt ar ķirurģisku iejaukšanos – tiek izdarīts iegriezums skartajā rajonā un tophu kristāli izkasīti ārā.
Tas, ko cilvēks pat sev var nodrošināt: Paasinājuma laikā nepieciešams gultas režīms, siltums, viegli sagremojams uzturs ar mazu enerģētisko vērtību. Slimniekam ierobežojams gaļas, aknu, nieru, pākšaugu, spinātu patēriņš. Nedrīkst lietot alkoholiskus dzērienus. Jāēd 3 reizes dienā, vakariņās ēdot ļoti maz – glāzi piena, kefīra vai augļus. Var lietot sārmainos minerālūdeņus — boržomi, džermuku. Ļoti noderīgi ir dzert dārzeņu, piemēram, burkānu un ogu sulas, piemēram, ķiršu sula.
Profilakse.
Te vissvarīgākais ir diēta: samazināta uztura enerģētiskā vērtība, it īpaši, ja ir nosliece uz aptaukošanos, ierobežojams gaļas, aknu, nieru, pākšaugu, spinātu patēriņš. Nedrīkst lietot alkoholiskus dzērienus. Svarīga arī izsargāšanās no infekcijām un fokālās infekcijas likvidēšana.
No medikamentiem visbiežāk profilaksē izmanto Kolhikīnu (Colchicine ). Tas palīdz novērst jaunu lēkmju veidošanos. Profilaktisko terapiju vajadzētu turpināt 6mēn – 1 gadam.
…