Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:761004
 
Vērtējums:
Publicēts: 16.03.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Sava patstāvīgā darba tēmu izvēlējos, jo vēlējos noskaidrot, kas tad īsti ir ētika no filozofiskā viedokļa un kā cilvēks to ieguvis. Kā arī vēlējos uzzināt kādas ir Platona domas un kādas problēmas, tad īsti viņš saskata gan ētikas, gan izziņas procesā. Par to arī es esmu uzrakstījusi savā darbā. Platons ir viens no izcilākajiem antīkās sabiedrības filozofiem un kultūras veidotājiem. Viņš dzīvoja periodā, kad vergturu demokrātija Atēnās jau bija pārdzīvojusi savu augstāko uzplaukumu un lielā mērā izsmēlusi savas attīstības iespējas, laikā, kad sabiedrību plosīja asas sociālās un politiskās pretrunas.Platons dzimis 428. vai 427. gadā p. m. ē. Aristokrātu ģimenē. Viņa īstais vārds Aristotelis. Viņa tēva senču vidū ir valdnieks Kodrs, mātes dzimta savukārt saistīta ar leģendāro reformatoru Solomu. Kopš bērnu dienām Platons guvis labu izglītību. Gan audzināšana ģimenē, gan arī plašie sakari Atēnu aristokrātu aprindās orientēja viņu uz sabiedriski politisku darbību. Taču šajā jomā drīz vien krājās ari rūgta pieredze. Intrigas, vardarbība, korupcija radīja dziļu nepatiku pret pastāvošājām sabiedriskās dzīves un valsts organizācijas formām1.
Platons jau agrā jaunībā sācis sacerēt traģēdijas un citu žanru literāros darbus, taču aptuveni 20 gadu vecumā pēc iepazīšanās ar Sokratu viņš esot sadedzinājis visus savus agrīnos sacerējumus2.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −4,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1164477
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties