Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
  • Pilsoniskā sabiedrība, politiskās partijas un interešu grupas

     

    Konspekts4 Politika

2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:316409
 
Vērtējums:
Publicēts: 10.05.2004.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Pilsoniska sabiedrība – pilsoņu sabiedriskās pašorganizēšanās sistēma, kas rodas un funkcionē ārpus valsts varas institūtiem, kaut arī ne vienmēr no tiem neatkarīgi. 1 Jēdzieni “pilsonis” un “pilsoniskā sabiedrība” kļuva plaši lietojami pēc Lielās Franču revolūcijas līdz ar ideju par sociālo vienlīdzību. Pilsoniskās sabiedrības veidošanos un attīstību ietekmē pilsoņu ekonomiskā patstāvība, valsts varas ekonomiskā un politiskā monopola likvidācija. Pilsoniskā sabiedrības sfēra ir ļoti plašā – tā ietver sevī gan formālās, gan neformālās organizācijas, gan organizācijas, kas izglīto un informē.
Pilsoniskai sabiedrībai ir jāizprot tie procesi, kas veidojas valstī, lai varētu sekmīgi tajos piedalīties, un savukārt valstij ir jābūt ieinteresētai veidot spēcīgu pilsonisko sabiedrību. Pilsoniskā sabiedrība ir neatņemams elements demokrātijas apstākļos. Tā nevar rasties ar pavēli no augšas, tā top pārejas laikā – gan no tradicionālās uz mūsdienīgu sabiedrību, gan no totalitārā režīma pārejot uz demokrātiju. Pilsoniskās sabiedrības definējumi ir daudz: daži uzsver to, ka pilsoniskās sabiedrības pamatmērķis ir sadarboties ar valdību likuma ietvaros, dažos, savukārt ir uzsverts, ka pilsoniskā sabiedrība kontrolē, limitē valsti. Taču būtībā, valsts un pilsoniskā sabiedrība ir cieši saistītas, jo valsts nosaka pilsoniskās sabiedrības autonomijas robežas un pilsoniskā sabiedrība ierobežo valsti. …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −2,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1221706
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties