Pilnsabiedrība ir personālsabiedrība, kuras mērķis ir veikt komercdarbības, izmantojot kopīgu firmu, un kurā uz sabiedrības līguma pamata, neierobežojot savu atbildību pret pilnsabiedrības kreditoriem, apvienojušās divas vai vairākas personas (biedri).
Komercdarbība ir atklāta saimnieciskā darbība - viens no uzņēmējdarbības veidiem -, kuru savā vārdā peļņas gūšanas nolūkā veic komersants. Saskaņā ar Komerclikuma 1.panta pirmo daļu komersants ir komercreģistrā ierakstīta fiziskā persona (individuālais komersants) vai komercsabiedrība (personālsabiedrība un kapitālsabiedrība). Pilnsabiedrībai ir piemērojami Civillikuma noteikumi par sabiedrības līgumu (2241. - 2280.pants), ciktāl Komerclikumā nav noteikts citādi.
Pilnsabiedrība attiecībā uz trešajām personām pastāv kopš brīža, kad tā ierakstīta komercreģistrā. Ja pilnsabiedrība noslēgusi savus darījumus jau pirms tās ierakstīšanas komercreģistrā, pilnsabiedrība uzskatāma par pastāvošu no darījumu noslēgšanas brīža. Vienošanās par to, ka pilnsabiedrība uzskatāma par pastāvošu ar vēlāku brīdi, nav spēkā attiecībā uz trešajām personām. Pilnsabiedrība, izmantojot savu firmu, var iegūt tiesības un uzņemties saistības, iegūt īpašuma un citas lietu tiesības, kā arī būt prasītāja un atbildētāja tiesā.…