Svarīgi ir atzīmēt, ka pētījuma laikā ir svarīgas hipotēzes, t.i., pieņēmums par kaut ko, kas varētu būt pamatots. Hipotēzē tiek izvirzīts, kam tiek pievērsta uzmanība un kas savukārt tiek atstāts novārtā. Piemēram, ja cilvēka intelekts attīstās ar pieredzi, tad vecāki cilveki ir gudrāki. Lai arī hipotēze ir svarīga pētījuma sastāvdaļa, atkarībā no pētījuma veida, tai var būt dažāda nozīme. Kvalitatīvajā pētniecībā hipotēze tiek izvirzīta kā secinājums pētījumam, savukārt kvantitatīvajā pētniecība hipotēze tiek izmantota, kā sākuma punkts un ir svarīga teorijas izveidē.
Respektīvi, kad tiek izpildīti visi augstāk minētie punkti, seko pēdējais punkts- pētījuma izskaidrošana. Šīs sadaļas mērķis ir aprakstīt izpētes rezultātus, ziņojot citiem, secinājumus par veikto pētījumu. Šī sadaļas ir arī ļoti parocīga, lai informētu, ko ņemt vērā un no kā izvairīties, lai nepieļautu kļūdas, pētot noteikto problēmu.
Secinājumā, veidojot izpētes dizainu, ir svarīgi trīs punkti: pērsonīgā interese par pētāmo tēmu, vēlme izzināt kas, kā un kāpēc notiek; zināt kāda informācija ir nepieciešama lai atbildētu uz ziņķārību; kā piemērotāk šo nepieciešamo informāciju var iegūt.
…