Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:207334
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 23.11.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Neraugoties uz privātā sektora attīstību 1964.gadā Leiboristu valdība vēlējās ieviest obligātu nacionālo vecumpensiju, kas garantētu vismaz 50% no iepriekšējiem ienākumiem, tādējādi panākot ar ienākumiem saistītas aizsardzības noteikšanu strādniekiem. Šāds plāns sastapās ar opozīciju no gandrīz visām iesaistītajām pusēm, kā rezultātā valdība atteicās no šī plāna. 80tajos gados no valdības puses tika veikti pasākumi, lai veicinātu privāto apdrošināšanu, savukārt, valsts garantēto pensija balstījās uz ienākumu pārbaudi (means-tested) (Whiteside, 2006:51).
Darba noslēgumā autors aplūko visu darbā aplūkoto pensiju sistēmu iezīmes pēckara periodā, kurā politiķu galvenais uzdevums bija sabalansēt industrijas investīciju nepieciešamību ar publiskajiem izdevumiem un pieprasījumu pēc augstākām pensijām (Whiteside, 2006:52). Kā nozīmīgs faktors šo visu sistēmu rašanās procesam tiek uzvērts institucionālais ietvars, kurā pusēm ir iespējams vienoties, kā otrs ir jāmin – pirmskara privāto pensiju fondu integrēšana kopējā valsts pensiju sistēmā, kas veicināja jaukta tipa pensiju sistēmu nostiprināšanos Eiropā (Whiteside, 2006:52). Kā nozīmīgākais secinājums tiek minēts fakts, ka šajā jaukta tipa modelī robeža starp privāto pensiju fondiem un valsts pensiju bija neskaidra, jo valsts bieži kalpoja kā garantētājs privātajos pensiju fondos, kā rezultātā privāto pensiju fondi tika savadabīgā veidā iekļauti valsts sociālās politikas instrumentu klāstā (Whiteside, 2006:53).

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −1,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1234448
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties