Bitēm ir 5 acis- divas saliktas, 3 vienkāršās. Lai arī bites ir tuvredzīgas un var atšķirt tikai tuvu esošus priekšmetus, toties bites redzes asums vairāk nekā pusotra simta reižu pārsniedz cilvēka redzes asumu, bet acs nekustīguma dēļ saskata tikai kustīgus priekšmetus. Viena no bišu redzes ievērojamākajām īpašībām ir spēja uztvert pat līdz 300 attēliem vienā sekundē, kas ļauj bitēm ātrā lidojumā labi pārredzēt kustīgus priekšmetus. Bites spēj atšķirt krāsu un iegaumēt to. Veicot pētījumus, zinātnieki konstatējuši, ka bites samērā īsā laikā iemācās atšķirt ģeometriskas figūras.
Medusbišu dzīve noris uz šūnām, ko bitītes izvelk no vaska- īpašas vielas, kuru izstrādā bišu vaska dziedzeri. Turklāt , palielinoties ienesumam, pieaug vaska izdalīšanās. Ja bites saņem barības vielas- nektāru, kura daudzums pārsniedz divas reizes bišu saimes masu, tad 1kg saimes bišu savas dzīves laikā izdala ap 500g vaska.
Mūsu labākie dravnieki regulāri no vienas bišu saimes iegūst 1,5-2kg vaska.
Bišu vasks- pirmā dabiskā plastmasa, kas radusies uz Zemes.
Mūsdienā vasku izmanto vairāk nekā 40 tautsaimniecības nozarēs- metālliešanā, elektrotehnikā, optikā, radiotehnikā, tekstilrūpniecībā, ādas pārstrādes rūpniecībā, aviācijā, medicīnā, stikla ražošanā, poligrāfijā utt.
Bites šūnu veido sešstūru principa. Sešstūru vaska šūnām piemīt izotropiskas īpašības, t.i., šūnas visos virzienos vienādi stipras. Tas ir visracionālākais veids, jo ar sešstūriem var vienlaidus pārklāt virsmu, un sešstūru centri ir pietiekami vienmērīgi attālināti no visiem malu punktiem.
Vienā kvadrātcentimetrā ir 4 šūniņas, katras šūniņas tilpums- 0,25 cm3. Vienā kārē 8500-9000 šūniņu. Bišu šūniņu dziļums ir 12mm, diametrā tās sasniedz vidēji 5,37mm.
…