1.Patērētāju tiesību jēdziens.
Vienādas iespējas aizstāvēt savas intereses.
Pēc 2.pasaules kara atktuālas palika PT aizsardzības intereses.PT nav domātas lai tiktu piešķirtas privilēģijas-vienlīdzības pr ievērošanai mūsdienu apstākļos, vairak iespēju aizstavēties.
Tiesības:*uz izvēli,*uz inform,*uz drošību*uz zaudēj.atlīdz.
1975.-pieņemta pirma progr.kas tika veltība patēr.interesu aizsardzībai.
1986.-vienota Eiropas akta parakstīšana.
1985-ANO paērētaju ties. aizsardzības vadlīnijas.
Latvija-padomju periods-cīnījās par preču pieejamību patērētajiem nevis kvalitati.
1991.-lik.par PTAL(pēc neatkarības)-nebija izstrādāts lik.realizācijas mehanisms.
ES-viena no mūsdienīgakajam normat.bāzēm.
Jēdz.- Likuma mērķis ir nodrošināt patērētājam iespēju īstenot un aizsargāt savas likumīgās tiesības, slēdzot līgumu ar ražotāju, pārdevēju vai pakalpojuma sniedzēju.
Komlepksā ties.nozare, kas regule attiecības, kas rodas sakarā ar līg.noslēgšanu ar patērētaju un ražotaju no otras puses.
2.Priekšmets,subjekti,principi.
Priekšmets-tiesiskās attiecības, komplekss priekšmets, jo būtiskakais ir subjekti un to aizsardzība.1)civiltiesiskās attiecibas starp patērētaju un razotaju 2)administr.tiesiskās attiec.starp valsts iestadi(PTAC) un ražotaju 3)administr.ties.attiec.starp PTAC un patērētāju.
Subjekti-1.patērētājs fiziskā persona, kas izsaka vēlēšanos iegādāties, iegādājas vai varētu iegādāties vai izmantot preci vai pakalpojumu nolūkam, kurš nav saistīts ar tās saimniecisko vai profesionālo darbību;
2.profesionālis-*(ražotājs-persona, kas savas saimnieciskās vai profesionālās darbības ietvaros izgatavo vai atjauno preci pārdošanai vai uzrāda sevi kā ražotāju, norādot (marķējot) uz preces vai tās iesaiņojuma vai preces tehniskajā pasē savu nosaukumu (firmu), vārdu, uzvārdu, preču zīmi vai citu atšķirības zīmi.…
1. Patērētāju tiesību jēdziens. 2. Patērētāju tiesību priekšmets, subjekti, principi. 3. Patērētāja jēdziens. 4. Uzņēmējs. 5. Patērētāju tiesību avoti. 6. Patērētāja tiesību būtība, svarīgākas patērētāja tiesības. 7. Patērētāja tiesību aizsardzība ES. 8. Tiesības izvēlēties. 9. Tiesības uz informāciju. 10. Tiesības uz līguma noteikumiem atbilstošu un drošu preci un pakalpojumu. 11. Tiesības uz pirkuma svara un mēra pareizu noteikšanu. 12. Tiesības uz darījuma apliecinoša dokumenta izsniegšanu. 13. Līguma ar patērētājiem jēdziens. 14. Vienlīdzības principam neatbilstošie un netaisnīgie līguma noteikumi. 15. Līguma ar patērētājiem izpildes īpatnības, patērētāja tiesības uz pienācīgu līguma izpildi. 16. Atteikuma tiesības. 17. Civiltiesiskā atbildība par patērētāju tiesību pārkāpumiem. 18. Atbildība par preces un pakalpojuma trūkumiem. 19. Administratīva atbildība par patērētāju tiesību pārkāpumiem. 20. Kriminālatbildība par patērētāju tiesību pārkāpumiem. 21. Patērētāja tiesību aizsardzības formas. 22. Valsts iestādes patērētāju aizsardzības jomā un to kompetence. 23. Patērētāja prasījuma pieteikšana. 24. Ekspertīzes veikšanas kārtība. 25. Patērētāju aizsardzības sabiedrisko organizāciju tiesiskais statuss. 26. Kreditēšanas līguma būtība. 27. Informācija, kas ir jāietver kreditēšanas līgumā. 28. Gada procentu likmes aprēķināšana. 29. Kredīta izmaksu taisnīga samazināšana. 30. Distances līguma būtība. 31. Distances līgumā ietverama informācija. 32. Distances līguma noslēgšana un izpilde. Atteikuma tiesības. 33. Līguma, kas noslēgts ārpus uzņēmuma (uzņēmējsabiedrības) pastāvīgas tirdzniecības vietas (“Sliekšņa” līguma) būtība. 34. “Sliekšņa” līgumā ietverama informācija. Atteikuma tiesību izmantošana. 35. Līguma par dzīvošanai paredzētas ēkas vai ēkas daļas lietošanas tiesību iegūšanu uz laiku būtība. 36. Līgumā par dzīvošanai paredzētas ēkas vai ēkas daļas lietošanas tiesību iegūšanu uz laiku ietverama informācija. Atteikuma tiesību izmantošana.
- Patērētāju tiesības
- Patērētāju tiesības
- Patērētāju tiesības
-
Tu vari jebkuru darbu ātri pievienot savu vēlmju sarakstam. Forši!Patērētāju tiesības
Konspekts augstskolai6
-
Konstitucionālās tiesības
Konspekts augstskolai2
-
Mantojuma tiesības. Špikeri
Konspekts augstskolai18
-
Pašvaldību tiesības
Konspekts augstskolai9
-
Bērnu tiesības
Konspekts augstskolai3