Galējais derīgums ir tad, kad visas vajadzības ir apmierinātas un ir sasniegts pilnīgs piesātinājums, piemēram, pēc garas dienas, kad nav pieticis laika, lai paēstu ir nopirktas 3 bulciņas: pirmā – remdētu izsalkumu, otrā – radītu sāta sajūtu, ar trešo tiktu baroti baloži. Savukārt kopējais derīgums ir kopējā bauda, ko gūst indivīds, patērējot preces un pakalpojumus, citiem vārdiem sakot, „aprijot” pirmo bulciņu, primārais ir paēst, tad , kad vēderā jau kaut kas ir, ar lielāku baudu var izbaudīt otro, bet trešā – dod patīkamu sajūtu, jo ne tikai pats esi paēdis, bet arī spēji palutināt putniņus 1.
Kad galējais derīgums dilst, respektīvi, derīgums katrai nākamajai labuma vienībai, kuru iegūst patērētājs, ir mazāks par iepriekšējās vienības derīgumu, tiek dēvēts par Gosena pirmo likumu jeb robežderīguma samazināšanos..1
Otrais Gosena likums „saka” , ka patēriņam izraudzīto preču daudzumu derīguma maksimums tiek sasniegts tad, ja visu preču pēdējo vienību robežlīgumu līmeņi ir vienādi. Ja šīs vienādības nav, tad, pārdalot laiku, kas nepieciešams atsevišķa labuma patēriņam, var iegūt lielāku kopējo derīgumu 1. …