Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
5,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:411158
 
Vērtējums:
Publicēts: 15.06.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 1 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Pirms uzsākt līķa sekciju, noteikti ir jāiepazīstas ar mirušā slimības vēsturi. Jāpievērš uzmanība ne tikai tās saturam, bet arī tās cītīgam vai ne tik cītīgam pierakstam, noritējušām ārsta konsultācijām, laboratoriskajām analīzēm, ārsta norādījumiem, to izpildei, apmeklējuma biežumam utt. Pēc tam jāizpēta klīniskā epikrīze, kā arī beigu diagnoze. Pie pēdējā jābūt minētai pamata saslimšanai, komplikācijām un blakus slimībām. Katrai no slimībām jābūt pierakstītam diagnozes uzstādīšanas datumam!!!
Pastāv divi līķa sekcijas veidi: Abrikosova paņēmiens, ko tagad nepielieto, bet agtrāk tas skaitījās labākais sekcijas veids tieši iesācējiem, kad orgānus izņēma pa sistēmām. Galvenais līķa secēšanas veids ir pēc autora nosauktais- Šora paņēmiens. Pēc Šora metodes veicot līķa sekciju, izdodas saglabāt anatomisko saikni starp orgāniem, jo tiek izņemts viss orgānkomplekss.
Pirmām kārtām, apskatot mirušo cilvēku, uzmanību pievērš galvenajām iestājušās nāves pazīmēm- ķermeņa temperatūras krišanās, radzenes saduļķošanās, acu zīlīšu reakciju uz gaismu nekonstatē, līķa plankumu skaits uz ķermeņa, līķa stīvuma izteiktība un izplatība pa ķermeni. Īpaša uzmanība jāpievērš tieši zīlīšu reakcijai uz gaismu un radzenes stāvoklim, ja sekcija notiek jau ātri pēc nāves iestāšanās.
Konstatējot līķa stīvumu, jāpievērš uzmanība tā sākumam. Parasti jau 3-4h pēc nāves iestāšanās līķa stīvums ir ļoti izteikts augšžokļa muskuļos. Vēlāk stīvums izplatās aizvien zemāk, pārņem kakla muskulatūru, augšējās, apakšējās ekstremitātes. Parasti 1 diennakts laikā līķa stīvuma izplatība jau ir beigusies un sākas tā atrisināšanās. …

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties