Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:292551
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 03.02.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Liela loma bija baznīcai. Korupcija bija aptvērusi visus Romas katoļu baznīcas hierar­hijas slāņus. Garīdznieki, norūpējušies par saviem ienākumiem, bieži pirka un pārdeva amatus. Ļoti daudziem kalpotājiem pie­derēja sinekūras- amati, kas deva ienākumus, bet neprasīja nekādu ar ieņemamo amatu sais­tītu darbu. Baznīcas tiesās tika pirkts un pārdots taisnī­gums. Par naudu cilvēki ieguva dispensācijas- attiecīgās perso­nas atbrīvošanu no pakļaušanās kādam baznīcas nolikumam vai no morālo saistību pildīšanas (piemēram, ieguva tiesības precēties ar radinieci utt.). Daudzi garīdznieki atklāti grēkoja un uzturēja konkubīnes. Tirgotājiem un baņķieriem reliģiskā motivācija nebija otr­šķirīga lieta, un tomēr tā veidoja tikai viņu vienu iekšējās pasau­les aspektu.
Augļošana veicināja: pirmkārt, lielu kapitālu uzkrāšanu un, otrkārt, paātrināja sīko ražo­tāju izputēšanu. Tādejādi veicināja kapitālistiskās ražošanas priekšnotei­kumu izveidošanu. Feodālās pilsētas pakāpeniski saasinājās šķiru cīņa. Tai bija vairākas izpausmes formas.1
Pirmā no tām bija pilsētu cīņa pret feodāļiem. To izsauca tas, ka pilsētām bija ekonomiskā, bet feodāļiem politiskā vara. Otrā izpausmes forma bija amatnieku ciņa pret tirgotājiem, kura izpaudās kā cunftu ciņa pret patricinātu. Trešā cīņas forma bija tā, kura norisinājās cunftu iekšienē. Mācekļi un zeļļi saka arvien aktīvāk uzstāties pret meistariem - darb­nīcu īpašniekiem. 2
Rietumeiropas pilsētu ekonomikas tālāku attīstību ievērojami veicināja Lielie ģeogrāfiskie atklājumi. Nekad agrāk tā nebija izmainījušies priekšstati par pasauli. Tas notika vienas paaudzes laikā, ko pavadīja radi­kāls lūzums reliģijā, ekonomikā, politikā. Tie veicināja ari jaunu tirdzniecības formu - biržu, kā ari finansiālās darbības centru - banku rašanos. Sākotnēji tās bija preču biržas, kurās apgrozīja ari tirgotāju izdotos vekseļus. Ap 16. gadsimta vidu Antverpenes biržas uzsāka arī tirdzniecību ar valdības vērts­papīriem, obligācijām, vēlāk arī kompāniju akcijas.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −2,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1116216
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties