Lielbritānijas piekrastes partnerība definē plašu aktivitāšu darbību, pievēršot galveno lomu uzraudzības, novērtēšanas, pārraudzības, izvērtēšanas, pētījumiem, tehniskiem un tehnoloģiskiem risinājumiem. Labi prakses piemēri ir dažādi projekti saistībā ar piekrastes novērtējumu. Daudzos no uzskaitītajiem projektiem ir nozīmīga sabiedrības iesaiste.
neitrāls koordinēšanas loma ar iniciatīvām, komunikācijas un informācijas apmaiņu, ir svarīgi, radot sajūtu uzticēšanos starp kopienām un valdības institūcijām.
Tas var veicināt stiprāku iesaistīšanos un atbildību starp piekrastes izmantotājiem, kas palīdz nodrošināt ilgtspējību. Kopumā šie novērtējumi prasīt lielākas saistību ar zinātniekiem, un labi koordinētu un resursu tīklu monitoringa piekrastes vidē. Liela loma ir zinātnes un politikas mijiedarbībai.
Ir ļoti laba izstrādāta funkcionālo mērķu, piekrastes integrēto zonu pārvaldību sistēma,kura ietver vairākas sastāvdaļas, kā ekosistēmas „ veselību”, ūdens resursu pārvaldību, piesārņojumu kontroli un novēršanu, dabas aizsardzību un biotopu apsaimniekošanu, teritorijas plānošanas attīstības kontrole arī īpašā piekrastes vietās, kā piemēram, kūrortos, piekrastes pilsētās, jūras telpas plānošana, jūrniecības nozares, vides novērtējums, stratēģiskais vides novērtējums, mantojums vadīšana, piekrastes piekļuves vadīšana, klimata pārmaiņu stratēģija. Visām šiem jautājumiem ir izstrādāta politika, kam jāpievēršas, tie pamatojas uz direktīvām, tiesību aktiem, kā arī katram funkcionālam mērķim ir minēti piemēri. Intereses var tikt pārstāvētas lēmumu pieņemšanas brīdī konsultējoties ar vadības komitejām, veidojot plašu diskusiju, iesaistot vietējo sabiedrību. Efektīvas piekrastes partnerattiecības var panākt veidojot vienotu sabiedrības izpratni.
…