Demokratija. Tiešā tulkojumā – tautvaldība (demos – tauta; cratos – valdīšana). Valdīšana, kuru realizē tauta, kas mūsdienās izpaužas kā valdīšana caur tautas vēlētu pārstāvju starpniecību. Tomēr eksistē tādas valstis, kuras, dēvējot sevi par demokrātiskām, tomēr tādas nav. Tādēļ ir nepieciešami noteikti kritēriji pēc kuriem mēs varam atpazīt demokrātisku valsti. Piemēram, ja neatkarīgi no tā, kas ir pie varas, to mierīgā ceļā var nomainīt tautas vairākuma lēmums, kas pausts ar godīgas vēlēšanu sistēmas palīdzību, tātad valstī ir pieļaujams kāds cits viedoklis.
Pārstāvnieciskā demokrātija, ar kuras palīdzību var izpausties it kā vairākuma viedoklis, bet tajā pašā laikā netiek aizmirsts arī mažakums. Vairākuma atbalstīta vara, kura valda gan pār mazākumu, gan pār vairākumu. Tautas vara pār pašu tautu.
Politiskās partijas, neapšaubāmi, ir fundamentāls elements mūsdienu demokrātijā, “galvenais aktieris uz politiskās skatuves”1 Organizācija, kas, sacenšoties vēlēšanās, cenšas gūt uzvaru cīņā par varu valstī. Var teikt, ka partijas ir sava veida rezultāts ciņai par varu.…