D DAĻA
KOMERCDARĪJUMI
XX SADAĻA -KOMERCDARĪJUMU VISPĀRĪGIE NOTEIKUMI
388.-406.pants: Jēdziena komercdarījumu paskaidrojums, apraksts par komercdarījumu, kurā viena puse ir komersants, komercdarījuma pieņēmumiem, komerciālām paražām, komersanta klusēšanu, komersanta rūpības pienākumiem, solidāru atbildību, atlīdzību un procentu aprēķināšanu, izpildījuma laiku, vidēja labuma lietu, mērvienībām un valūtu, aizturējuma tiesībām, aizturētāja tiesībām apmierināt prasījumu, kustamu lietu labticīga iegūšana īpašumā, likumiskām rokas ķīlas tiesībām, konosamentu, kravas pavadzīmju un noliktavas zīmju kā ordera vērtspapīri, indosamenta formu un blanko indosamentu, ordera vērtspapīra turētāja leģitimāciju, noilgumu.
XXI SADAĻA -ATSEVIŠĶU KOMERCDARĪJUMU VEIDU ĪPAŠIE NOTEIKUMI
407.-480.pants ietver sevī šādas nodaļas: Komerciālā pirkuma līgums, Komerciālās komisijas līgums, Ekspedīcijas līgums, Komerciālā glabājuma līgums, Līzinga līgums, Faktoringa līgums, Franšīzes līgums.
Veicot šo darbu varu secināt, ka komerclikums nosaka komercdarbība funkcionēšanu Latvijā. Manuprāt, komerclikums ir veiksmīgi sastādīts sistēmā – sadaļās – kas ļauj vieglāk orientēties likumos. Komerclikums laika gaitā mainās, tiek veikti grozījumi un papildinājumi, tādēļ, lai veiksmīgi strādātu ar komerclikumu ir sīki jāpārzina komerclikuma sadaļas.
…