1)Kāpēc runas signāla pārraidei ir paredzēta josla 0,3 – 3,4 kHz?
Jo šī josla nodrošina 90 % zilbju saprotamību, 99 % vārdu saprotamību, 99 % teikumu saprotamību. Nodrošina pietiekoši labu dabiskumu. Virs 3,4 kHz zilbju saprotamība izmainās maz – pie 5,2 kHz 100 %.
2)Kā notiek AIM signāla demodulācija?
AIM signāla spektrs ir attēlots zīm. Redzams ka runas signāls ir koncentrēts spektra joslā 0.3 - 3.4 kHz. Tādēļ kā demodulatoru var izmantot ZFF 3.4, kas vājina frekvences virs 3.4 kHz. Pie 4.6 kHz vājinājums sasniedz 25 dB.
3)Kādā gadījumā AIM grupu traktā rodas saprotamie pārejas traucējumi starp kanāliem?
AIM traktā ieslēgtām iekārtām piemīt parazītiskās kapacitāte, kas veido gan integrējošās, gan diferencējošo shēmu. Tās savukārt kropļo AIM signālu. Kropļotie impulsi uzklājas uz nākošā kanāla nolasēm un veido saprotamos pārejas traucējumus starp kanāliem. Aizsardzības vājinājumam ir jābūt 65 dB.
4)Kāpēc ir vajadzīgs ZFF kanāla raidošajā traktā?
Tā ka runas signāla spektrs ir plašāks kā 3.4kHz, tad lai uztverošā galā, lai nerastos paškropļojumi – uz runas signāla spektra neuzklātos AIM signāla spektrs fd-Fmax, runas signāla spektru ierobežo līdz 3.4 kHz.
5)Kāpēc runas signālam izmanto nelineāro kvantēšanu?
Pie lineārās kvantēšanas aizsardzība ir nepietiekoši maza maziem signāliem un pārāk liela lieliem signāliem. Lai nodrošinātu vienādu pārraides kvalitāti jānodrošina vienādu aizsardzību pie viesiem signāla lielumiem, ko nodrošina nelineārā kvantēšana, kad maziem signāliem atbilst mazi soļa lielumiem, bet palielinoties signālam palielinās soļa lielumi.
6)Kāpēc signāla aizsardzība pret kvantēšanas traucējumiem samazinās pie lieliem un pie maziem signāliem?
Pie lieliem signāliem aizsardzība samazinās jo pastāv lielu signālu ierobežošana, bet pie maziem, jo signāla līmenis tuvojas kvantēšanas soļa lielumam.…