3008. gadā vēsturnieki nolēma izpētīt iepriekšējā gadu tūkstotī dzīvojošo Latvijas iedzīvotāju radnieciskās saites. Viņiem izdevās arhīvos atrast vecās datubāzes uz magnētiskajiem informācijas nesējiem. Diemžēl laika gaitā šie nesēji bija bojāti un daļēji zaudējuši informāciju.
Tomēr vēsturniekiem izdevās atjaunot daudzus ierakstus par personām. Ieraksts par personu saturēja personas kodu, dzimumu, vārdu, uzvārdu, vecāku personas kodus. Personas kods ir 9-ciparu vesels skaitlis. Ja personai nav zināms kāds no vecākiem, tad to apzīmē ar 0. Ir zināms, ka par katru personu ir tikai viens ieraksts, bet viena un tā pati persona var būt par vecāku vairākām citām personām.
Vēsturnieki nolēma atrast vislielāko cilti starp atjaunotajiem datiem. Cilti nosaka pēc kāda personas (saknes persona jeb ciltstēvs vai ciltsmāte), par kuru ir pilns ieraksts, t.i. ir zināms tās dzimums, vārds un uzvārds. Par saknes personu netiek ņemta persona, par kuru mēs tikai zinām, ka tā ir vecāks kādai citai personai. Ciltī tiek iekļauta saknes persona un pilnīgi visi tās pēcnācēji. Vēsturnieki vēlējās uzzināt šīs lielākās cilts saknes personas vārdu un uzvārdu.
Ja vairākas ciltis pēc lieluma ir vienādas, tad jādrukā tās saknes personas vārds un uzvārds starp šīm atrastajām ciltīm, kurai personas kods ir vismazākais.
Dati ieejas failā ir patvaļīgā secībā, ieraksti nekādi nav sakārtoti. Dati ir korekti atbilstoši specifikācijai. Personu radnieciskās saites ciklus neveido. Bērna vecāku dzimumi netiek stingri noteikti. …