Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:439524
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 17.06.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Otrā Berlīnes krīze bija saistīta ar neatrisināto Vācijas jautājumu, kas principā stāvēja „iesaldēts” pēc 1948./1949. gada Berlīnes krīzi. Nebija panākts galējais atrisinājums šajā jautājumā.
Hruščovs nolēma atrisināt Vācijas jautājumu pavisam. 1958. gada 27. novembra ultimatīvajā notā tika izklāstīts viņa redzējums uz Vācijas nākotni. Tajā Berlīni viņš redzēja kā demilitarizētu brīvpilsētu.
Kā norāda Viljams Taubmans, tad tanī brīdī pastāvošajā situācijā neviens neko jaunu negaidīja no Padomju Savienības puses, taču Hruščovs parūpējās par sensāciju, paziņodams, ka nodos VDR tās funkcijas, ko līdz tam bija pildījusi PSRS. Vienkāršāk sakot- ja Rietumi neatzīs Austrumvāciju, PSRS nodos tai kontroli pār pieeju Berlīnei, tādējādi anulējot Rietumu tiesības, ko bija noteikusi Potsdamas vienošanās1.
JHWilson savu Berlīnes krīzes nodaļu sāk ar Kenedija prezidentūras laiku. J.H.W norāda, ka tieši Berlīnes mūris 1961. gadā iezīmēja sākumu divu gadu krīzei, kas tiek uzskatīta par Aukstā kara nepārprotamu simbolu. Taču viss tas bija tikai solis tuvāk augošajā spriedzē, kas noveda pie Kubas raķešu krīzes 1962. gadā. Šeit jāatzīmē, ka autors arī saka, ka patiesībā Berlīnes krīze sākās 1958. gadā, kad Hruščovs mēģināja pielikt punktu pilsētas pēckara militārajai okupācijai reizi par visām reizēm2.
Ričardsons Berlīnes krīzi iedala 2 posmos pēc ASV prezidentiem, jo atšķīrās to pieejas šai krīzei. Šie posmi ir 1958-1960. gads (Eizenhauera prezidentūra) un 1961- 1962. gads (Kenedija prezidentūra)3.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties