Visos laikos vecāku pienākums uzturēt savus bērnus ir bijis nepārprotami svarīgs jautājums. Ļoti bieži, neskatoties uz likumā noteiktajām normām, jāsastopas ar gadījumiem, kad vecāki savā attieksmē pret bērniem pārkāpj bērnu tiesības. No vienas puses labi, ka vismaz ir likumi, kas piespiež vecākus pildīt savus pienākumus, no otras puses, žēl, ka apziņa rūpēties par saviem bērniem nenāk no sirds.
Jautājums par bērnu tiesībām uz uzturu nav maz aktuāls. Visos laika periodos tas ir bijis bieži apspriests un diskutēts. Bērna kopšanas pabalsti, valsts ģimenes bērnu pabalsts, sociālie pabalsti, pabalsts aizbildnībā esošajiem bērniem, Uzturlīdzekļu garantiju fonda darbība, bērna tiesības - tās ir tēmas, par kurām pēdējā laikā sabiedrība un plašsaziņas līdzekļi runā ļoti daudz.
Jau no seniem laikiem ar jēdzienu "uzturlīdzekļi" cilvēki un juristi saprata kaut ko ļoti taustāmu un konkrētu, proti, pārtiku, produktus, kaut kādas mantas un lietas, kas palīdzēja augt, attīstīties un uzturēt pienācīgu dzīves līmeni; jau principāta laikos uzturlīdzekļu pienākums pastāvēja vecāku un bērnu starpā. Pēc autores ieskata diplomdarba problemātiskākie (aktuālie) jautājumi:
1.nepilngadīgo nepilnvērtīgā materiālā nodrošināšana (uzturlīdzekļi);
2.izvairīšanās no bērna nodrošināšanas;
3.iedzīvotāju zemais izglītības līmenis (juridiskā kultūra) uzturdošanas jomā;
4.uzturlīdzekļu piedziņa tiesiskā ceļā.…